Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dwie "schetynówki" dla powiatu dzierżoniowskiego

Redakcja, 05.11.2014, 12:55

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Z sukcesem przebiegają starania powiatu o środki zewnętrzne na przebudowę dróg. Dwa wnioski złożone w ramach "schetynówek" przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zostały bardzo wysoko ocenione. Oznacza to, że nie powinno być problemów z pozyskaniem dotacji na inwestycje planowane do realizacji w 2015 roku.

← REKLAMA

Wojewoda dolnośląski opublikował już wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach narodowego programu przebudowy dróg lokalnych, czyli popularnych "schetynówek". Wynika z niej, że spośród 34 projektów złożonych przez powiaty z Dolnego Śląska dotację otrzyma 20, które zyskały najwięcej punktów w ocenie merytorycznej. Dwa wnioski powiatu dzierżoniowskiego znajdują się na wysokich pozycjach - 4. i 7.

- Przy tak wysokiej ocenie nie powinno być problemów z pozyskaniem dotacji - ocenia starosta Janusz Guzdek. - W sumie mamy szanse pozyskać prawie 4 mln zł. To połowa wartości inwestycji.

Jeden projekt powiatu dotyczy I etapu przebudowy drogi powiatowej Pieszyce - Bielawa o długości 2,1 km i wartości 6 mln zł, a drugi modernizacji drogi powiatowej z Jaźwiny do Uciechowa na długości 3,5 km, której koszt szacowany jest na 1,6 mln zł. Realizacja inwestycji planowana jest na rok 2015.

Powiat dzierżoniowski skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne z budżetu państwa na dofinansowanie remontów dróg. W latach 2009 - 2014 pula dotacji w ramach "schetynówek" wyniosła ponad 12,5 mln zł.

Przeczytaj o prawicowym działaczu Pis-u:
Młody konkret?!

oraz

o politycznych roszadach powiatu i Dzierżoniowa:
Zbierają się zarządcy!

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj