Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Przebudowa dróg za 8 mln złotych w 2015 roku!

Redakcja, 06.11.2014, 12:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Bielawa pozyskała 3 mln złotych z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli z tzw. "schetynówek". Dzięki temu w przyszłym roku przebudowanych zostanie aż 11 ulic w centrum miasta. Oprócz tego pojawią się 2 ronda, 5 zatok autobusowych oraz 745 miejsc parkingowych.

← REKLAMA

Dodatkowo drogowcy wyremontują wszystkie instalacje - elektryczne, wodne, kanalizacyjne i telekomunikacyjne oraz wykonają przy drogach nowe oświetlenie i ścieżki rowerowe. To wszystko sprawi, że centrum Bielawy całkowicie zmieni swoje oblicze.

Informację o przyznaniu Bielawie dotacji na projekt o łącznej wartości 8 mln złotych ogłosił 31 października Wojewoda Dolnośląski. W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną następujące ulice: 1 Maja, Gen. G. Roweckiego, Parkowa, 11 Listopada, Jana III Sobieskiego, Gen. Z. Berlinga, Wesoła, Słoneczna, Obr. Westerplatte oraz B. Chrobrego i K. Marksa. Ronda zostaną wybudowane na skrzyżowaniach ulic: 1 Maja - Gen. Z. Berlinga (likwidacja sygnalizacji świetlnej) oraz Gen. G. Roweckiego - Gen. Z. Berlinga.

Inwestycja, która będzie jednym z największych przedsięwzięć w historii Bielawy, jest w tym obszarze miasta koniecznością. Wspomniane drogi są bowiem mocno zniszczone i nie posiadają wystarczającej, jak na dzisiejsze potrzeby, ilości miejsc parkingowych. Ponadto to właśnie tutaj, ze względu na obecność dużych sklepów, pływalni, szkół, banków czy przychodni zdrowia, notuje się największe natężenie ruchu samochodowego i pieszego. Ze względu na wielkość zadania, prace budowlane rozpoczną się wiosną, a zakończą jesienią 2015 roku.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Bielawa od początku uruchomienia Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (2008r.), każdego roku skutecznie zabiega o fundusze na rozwój i modernizację infrastruktury drogowej.

Dzięki temu powstały drogi m.in. na terenie bielawskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", wybudowano łącznik ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego oraz przebudowano ulice K. Pułaskiego, J. Kilińskiego i Gen. W. Sikorskiego. Dzięki Programowi powstały również ronda: "Pochyłe", "Miast partnerskich" oraz "Bieltexu". Natomiast w tym roku oddane zostały do użytku nowe drogi na osiedlach Południowym i Europejskim.

To nie koniec dobrych informacji. W 2015 roku na podstawie wniosku złożonego przez powiat dzierżoniowski, Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych dofinansuje również przebudowę ponad połowy drogi Bielawa - Pieszyce (druga część będzie modernizowana w kolejnym roku). Gmina Bielawa wspólnie z Powiatem Dzierżoniowskim zabiega również o przebudowę skrzyżowania ul. S. Żeromskiego i Bohaterów Getta na rondo. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca 2016 roku..

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_324 (IP: *.*.185.33), 06.11.2014, 12:59
  O bambaryła z Doby z fretką :D

  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj