Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ma być!

Redakcja, 21.01.2015, 16:42

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zobaczmy jakie remonty i inwestycje planują i obiecują wykonać władze powiatu w 2015 roku. Obecnie koszta wynoszą ponad 8 mln zł. Mają być zwiększone o dodatkowe 4 mln złotych.

← REKLAMA
 • Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach,
 • poprawa warunków do uprawiania sportu dla młodzieży,
 • podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej szkół -

Takie cele stawia sobie starostwo powiatowe, które jak twierdzi, uda się osiągnąć dzięki realizacji tegorocznych inwestycji powiatu dzierżoniowskiego. Ich koszt wynosi obecnie ponad 8 mln zł, ale już wiadomo, że niedługo zostanie zwiększony o blisko 4 mln zł pozyskanych dotacji.

W tym roku dominować będą inwestycje, które wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Powiat dzierżoniowski zrealizuje dwie duże i oczekiwane przez mieszkańców inwestycje drogowe:

 1. przebudowa drogi łączącej Pieszyce z Bielawą wraz z budową ścieżki rowerowej
 2. modernizacja drogi Jaźwina - Uciechów.

Na te zadania udało się pozyskać połowę środków ze "schetynówek".

Sporo będzie też inwestycji oświatowych. Tradycyjnie będą one związane z poprawą bazy sportowej dla młodzieży - nowe boisko sportowe wraz z zewnętrzną siłownią powstanie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie. Poza tym kontynuowana będzie termomodernizacja budynków oświatowych - obecnie powiat stara się o dofinansowanie prac w Specjalnym Ośrodka Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej.

Zakończone zostanie również innowacyjne zadanie oświatowe - inkubator technologiczny efektywności energetycznej w budownictwie. Inwestycja polega na budowie warsztatów do nauczania budownictwa niskoenergetycznego w przyszkolnej hali po byłych warsztatach tkackich Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. Zadanie pozwoli zagospodarować niewykorzystane zaplecze szkoły oraz umożliwi szkole większy nabór w przyszłości.

- Zapisana obecnie w budżecie kwota ponad 8 mln zł na inwestycje nie jest ostateczna - mówi starosta Janusz Guzdek. - Już wiadomo, że otrzymamy prawie 4 mln zł w ramach "schetynówek", dzięki czemu zmodernizujemy drogi Bielawa - Pieszyce i Jaźwina - Uciechów. Ostateczny zakres inwestycji na pewno będzie większy - dodaje starosta.

Przeczytaj koniecznie:
Śmieszno straszne inwestycje!

 • Ma być!

  Redakcja, 21.01.2015, 16:42

  Fotogaleria zawiera 3 zdjęcia
  3

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

 • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj