Aż 177 prac napłynęło na etap powiatowy XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga". Znani są jego laureaci.
Tegoroczna edycja konkursu ma na celu promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy. Dzięki uczestnictwie w konkursie dzieci i młodzież mogą się dowiedzieć, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, w szkole, na wycieczce i podczas zabawy, jak unikać różnego rodzaju zagrożeń oraz kiedy zwracać się o pomoc do służb ratunkowych.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z podziałem na trzy grupy wiekowe oraz wychowanków świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych (do 18. roku życia).
Właśnie zakończyły się eliminacje powiatowe, które koordynowało Biuro Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.
Na konkurs napłynęło rekordowo dużo, bo aż 177, prac z poszczególnych gmin naszego powiatu. Komisja konkursowa wybrała najładniejsze z nich.
Laureaci konkursu zostali zaproszeni na uroczystość Dnia Strażaka 29 maja, podczas której otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Prace zwycięzców etapu powiatowego zostały zgłoszone do eliminacji wojewódzkich, które potrwają do 8 maja.
Wyniki konkursu na szczeblu powiatowym:
KATEGORIA I (uczniowie klas podstawowych I-III)
Miejsce 1. - Angelika Młot - Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
Miejsce 2. - Marta Pawlak - Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
Miejsce 3. - Kacper Kwazebart - Szkoła Podstawowa nr 3 im. KEN w Dzierżoniowie
Prace wyróżnione:
Błażej Grundkowski - Zespół Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie
Justyna Kozioł - Szkoła Podstawowa nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
KATEGORIA II (uczniowie klas podstawowych IV-VI)
Miejsce 1. ex aequo:
Magdalena Matuszewska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Daria Pańczyszak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Miejsce 2. - Kornelia Guziak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Miejsce 3. - Anna Kochaniec - Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
Prace wyróżnione:
Julia Dziekońska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Dorota Zajączkowska - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
KATEGORIA III (uczniowie gimnazjum)
Miejsce 1. - Maryla Blizowska - Zespół Gimnazjów nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Dzierżoniowie
Miejsce 2. ex aequo:
Anna Szady - Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej
Magdalena Pawlak - Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej
Prace wyróżnione:
Sara Hohol - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie
KATEGORIA IV (wychowankowie świetlic terapeutycznych, warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych)
Miejsce 1. - Przemek Kubasik - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej
Miejsce 2. - Paweł Salata - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Piławie Górnej
Miejsce 3. - Katarzyna Żaba - Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania w Pieszycach
Nagrody specjalne na szczeblu powiatowym:
- Nagroda Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie - Julia Smołucha - Przedszkole Publiczne nr 2 w Pieszycach,
- Nagroda Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie - Maria i Asia Michalczyszyn - Przedszkole Publiczne nr 2 w Pieszycach.