Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Ukradł skodę spod hotelu

Redakcja, 11.09.2015, 15:41

Policjanci zatrzymali pijanego, który jeździł skradzionym samochodem po Bielawie. W ręce policjantów wpadł 43-latek. Mężczyzna ukradł z terenu jednego z bielawskich hoteli skodę i odjechał. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

← REKLAMA

W czwartek, 10 września tuż po godzinie 02:00, oficer dyżurny bielawskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu.

Z przeprowadzonych czynności wynikało, że do jednego z hoteli na terenie miasta tuż przed północą zgłosił się mężczyzna, który wynajął pokój. Z uwagi na późną porę sprawy meldunkowe miały zostać załatwione w dniu następnym. Pracownik hotelu około godziny 02:00 zauważył, że nie ma służbowego samochodu oraz kluczyków do niego. Natychmiast powiadomił policję, podając swoje przypuszczenia, że kradzieży mógł dokonać jeden z gości hotelowych, który wynajął pokój dwie godziny wcześniej. Funkcjonariusze przystąpili do penetracji miasta za skradzionym pojazdem.

Na ul. Piastowskiej zauważyli jadący w kierunku górnej Bielawy samochód marki Skoda. Niezwłocznie zatrzymali go do kontroli. Kierowcą tego pojazdu okazał się 43-letni mieszkaniec Bielawy, znany policjantom za liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie u tego mężczyzny ponad 2 promile alkoholu.

Samochód wartości 10 000 zł został zwrócony pokrzywdzonym, a sprawca kradzieży trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kradzieży samochodu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym.

Za tego typu przestępstwa grozi 43-latkowi kara do 10 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami na czas nie krótszy od lat 3 oraz grzywny i nawiązki w wysokości nie mniejszej jak 5 0000 zł.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj