Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Figura Matki Bożej Fatimskiej w Bielawie

Redakcja, 15.12.2016, 19:27

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W środę 14 grudnia w godzinach wieczornych na Placu Wolności w Bielawie miało miejsce przywitanie figury Matki Bożej Fatimskiej, przeniesionej w uroczystej procesji z kościoła pw. Bożego Ciała.

← REKLAMA

Na figurę czekał tłum wiernych ze wszystkich parafii naszego miasta. Przed specjalnie przygotowanym na tę okazję podestem oczekiwali również: biskup diecezjalny Ignacy Dec, ksiądz Stanisław Chomiak - proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP, proboszczowie innych bielawskich parafii oraz prowadzący Misje Święte w kościele Wniebowzięcia NMP w Bielawie - ojciec Emilian Sigel.

Po przemówieniu burmistrza Piotra Łyżwy, modlitwach i zawierzeniu bielawian opiece Matki Bożej przez proboszcza Stanisława Chomiaka, figura na specjalnym tronie, wśród śpiewów, w uroczystej procesji ulicą Wolności, przeniesiona została do kościoła Wniebowzięcia NMP w Bielawie. Tam odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył biskup Ignacy Dec.

Figura w naszym mieście pozostanie do niedzieli 18 grudnia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj