Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Został ojcem, trafił do aresztu

Redakcja, 02.02.2017, 23:30

Policjanci z bielawskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pozbawienie wolności drugiej osoby. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzany dręczył i bił poszkodowanego, a także mu groził. Przeszukując mieszkanie mężczyzny policjanci zabezpieczyli także narkotyki.

← REKLAMA

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Bielawie funkcjonariusze miejscowej Straży Pożarnej przywieźli młodego mężczyznę w samej bieliźnie i butach. 17-latek miał liczne obrażenia twarzy i ciała, był także zakrwawiony i roztrzęsiony. Natychmiastowo podjęte przez policjantów czynności pozwoliły na wyjaśnienie okoliczności, w jakich się znalazł.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nieletni - niepodejrzewając niczego - spożywał ze swoim przyszłym oprawcą alkohol, świętując narodziny jego dziecka. Nad ranem doszło pomiędzy nimi do awantury. Mężczyzna zamknął 17-latka wbrew jego woli i później przetrzymywał. W trakcie pozbawienia wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem, 25-latek uderzał pokrzywdzonego po głowie i twarzy, groził pobiciem, a także więził. Po kilku godzinach pobitego, z licznymi obrażeniami wygonił ze swojego mieszkania, uprzednio rozbierając go do samej bielizny i butów. Chłopak mimo niskiej temperatury otoczenia przeszedł tak ponad półtora kilometra. Zauważył go przejeżdżający tamtędy funkcjonariusz Straży Pożarnej i przywiózł na komisariat.

Jeszcze tego samego dnia bielawscy policjanci zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 25-latka. W trakcie przeszukania okazało się, że mężczyzna uprawiał także konopie w celu pozyskania środków odurzających. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli krzewy konopi, a obok słoik, w którym znajdował susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana. Zabezpieczono łącznie blisko 500 porcji handlowych tego narkotyku. Policjanci wyjaśniając ten wątek ustalili również, że podejrzany kilkukrotnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielił narkotyki małoletniemu.

25-latek usłyszał już zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia, gróźb oraz posiadania i udzielania narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może teraz kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

Fot. KPP Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj