Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Targowisko w końcu przestanie straszyć?

Redakcja, 03.02.2017, 13:05

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Bielawa przygotowuje wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na modernizację targowiska miejskiego przy ulicy Kwiatowej. Według opracowanego projektu bielawski targ ma całkowicie zmienić swoje oblicze.

← REKLAMA

Pierwszy raz wizualizację zamian na placu targowym zaprezentowano podczas sesji rady miejskiej w maju 2016 r., gdzie zapowiadano wówczas, że realizacja planu mogłaby nastąpić jeszcze w 2016 roku. Ponieważ tak się nie stało, urzędnicy ponownie pochylili się nad tematem.

Jakie są plany? Przede wszystkim pojawi się zadaszenie z wyznaczonymi miejscami do handlowania i dostępem do prądu. Oprócz tego postawione zostaną pawilony handlowe.

Zmianie ma ulec także nawierzchnia placu targowego, która ma zostać wykonana z kostki betonowej. Wśród innych planowanych modernizacji należy wymienić między innymi budowę: parkingu, dojazdu do stanowisk handlowych, oświetlenia, sanitariatów, a także wykonanie odwodnienia placu.

Przy okazji realizacji inwestycji planowana jest zmiana organizacji ruchu, której celem będzie usprawnienie wjazdu i wyjazdu z terenu targowiska miejskiego. W sytuacji gdyby miastu udało się pozyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych, modernizacja targu zostałaby przeprowadzona w 2017 roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj