Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

12 budynków do rewitalizacji?

Redakcja, 05.02.2017, 23:22

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Urząd Miejski w Bielawie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Ziemia Dzierżoniowska przygotował wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych na rewitalizację budynków mieszkalnych. Wartość planowanych inwestycji przy udziale zewnętrznych funduszy to łącznie 5,7 mln złotych.

← REKLAMA

W ramach złożonych projektów 12 budynków położonych przy ulicach Strażackiej, Wolności i Brzeżnej w Bielawie ma zostać całkowicie zmodernizowanych. Prace mają dotyczyć wykonania: odwodnień budynków, nowych elewacji, modernizacji klatek schodowych, okien, drzwi i wymiany instalacji. Poza tym zmianie ma również ulec otoczenie budynków, które zyska między innymi nowe nasadzenia i ścieżki oraz miejsca do wypoczynku.

Zgodnie z zasadami ubiegania się o fundusze w ramach rewitalizacji, miasto może starać się o dofinansowanie na budynki komunalne, których jedynym właścicielem jest gmina.

Powyższe inwestycje mają być wstępem do szerszej modernizacji budynków mieszkalnych na terenie Bielawy i przyczynić się do podniesienia jakości życia mieszkańców, a także do poprawy wizerunku miasta.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj