Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Redakcja, 22.05.2017, 13:34

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W miniony weekend odbyły się "Dni Otwarte Funduszy Europejskich", w ramach których turyści i mieszkańcy Bielawy mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach prezentujących projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. W tych dniach wydarzenia promocyjno-integracyjne odbywały się m.in w Parku Miejskim, Szkole Leśnej, Interaktywnym Centrum Poszanowania Energii czy Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości.

← REKLAMA

W Parku Miejskim obejrzeć można było Centrum Informacyjno-Edukacyjne. Dużą popularnością cieszyła się przystań kajakowa. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu pływali rowerami wodnymi oraz kajakami trasą pod "Mostem Zakochanych" czy w pobliżu fontanny. Przyrodę w Parku Miejskim podziwiać można było także przemierzając na wysokości trasę traktu linowego.

Piątkowe popołudnie w Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości upłynęło pod znakiem występów artystycznych na scenie Teatru Robotniczego. Na dziedzińcu odbyły się m.in. konkursy plastyczne oraz warsztaty ceramiki.

Wieża widokowa kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny dostępna była do zwiedzania w sobotę oraz niedzielę. Każdy kto pokonał 300 wachlarzowych schodów podziwiał z 3 tarasów piękne widoki miasta i Gór Sowich. Do dyspozycji były urządzenia teleoptyczne a przy odrobinie szczęścia wspinaczce towarzyszył majestatyczny dźwięk dzwonów kościelnych.

Sobota to również zwiedzanie Interaktywnego Centrum Poszanowania Energii z instalacjami wodnymi. W ogrodzie dydaktycznym odbywały się warsztaty ceramiki oraz grill. Zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się: koło młyńskie, śruba Archimedesa oraz Koło Chomika.

W sobotę i niedzielę można było także poznać dostępne na codzień dla grup zorganizowanych oblicze Szkoły Leśnej. W poszukiwanie tradycji uczestnicy mieli okazję samodzielnie zrobić masło w maselnicy czy upiec chleb w piecu chlebowym. Prawdziwą atrakcją było spotkanie i rozmowy z pszczelarzem, obserwacja pszczół w ulu oraz degustacja różnorodnych miodów. W trakcie wizyty młodzież wybrała się z busolami i aparatami na obserwację osobliwości przyrodniczych w Parku Krajobrazowym Gór Sowich. Obejrzeć a nawet dotknąc można było interesujące eksponaty wewnątrz obiektu. Na terenie szkoły odbyły się też warsztaty ceramiczne i grill integracyjny.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj