Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Areszt za fałszywe alarmy i wymuszenie

Redakcja, 22.06.2017, 16:49

Działania policjantów z bielawskiego komisariatu doprowadziły do namierzenia i zatrzymania mężczyzny, który powiadamiał służby o nieistniejących zagrożeniach m.in. pożarach i rozprzestrzenieniu się substancji trujących.

← REKLAMA

W nocy z 17 na 18 czerwca br. oficer dyżurny bielawskiego komisariatu otrzymał zgłoszenia z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który zadzwonił, informując o pożarze na siódmym piętrze w budynku przy ul. Strażackiej. Drugie zgłoszenie dotyczyło rozprzestrzenienia się substancji trujących w budynku przy ul. Żeromskiego.

Policjanci natychmiast podjęli czynności, mające na celu z jednej strony zweryfikowanie prawdziwości tych zgłoszeń, z drugiej - dotarcie do osoby dzwoniącej.

W tym czasie z Wojewódzkiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego przyszła informacja o groźbie skierowanej do dyspozytora. Jak wynikało z przekazanej informacji, mężczyzna zażądał 700 000 zł, grożąc wybuchem w budynku WCPR.

W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń okazało się, że okoliczności podane w zgłoszeniach są nieprawdziwe.

Kontynuując działania w tej sprawie, funkcjonariusze z bielawskiego komisariatu ustalili i zatrzymali 24-latka podejrzewanego o te zgłoszenia. Do zatrzymania doszło w Bielawie, skąd - jak ustalono - podejrzany dzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu. Mężczyzna usłyszał zarzuty zawiadomienia telefonicznego o nieistniejącym zagrożeniu, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób i mienia w znacznych rozmiarach oraz wymuszenia rozbójniczego.

Za czyny, o które podejrzany jest 24-latek, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj