Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

"Zaszalał" po alkoholu

Redakcja, 26.07.2017, 00:54

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed policjantami z Bielawy. 25-letni kierowca audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego podczas zatrzymania znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę (23 lipca) po godzinie 22.20 na jednej z ulic w Bielawie. Patrol prewencji postanowił zatrzymać do kontroli kierowcę audi, który miał rozbita tylną szybę. Dodatkowo pojazd był pchany przez trzy osoby. Kiedy radiowóz podjechał z tyłu audi, dając wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania kierowca gwałtownie ruszył i odjechał. Wtedy rozpoczął się pościg, który trwał pond kilometr do momentu, kiedy mężczyzna próbował ukryć pojazd pomiędzy innymi zaparkowanymi samochodami. Tam został zatrzymany przez bielawskich policjantów.

Samochodem poruszał się 25-letni kierowca, mieszkaniec gminy Stoszowice. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się, że kierujący audi nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywanych czynności 25-latek znieważył funkcjonariuszy używając wobec nich słów wulgarnych i obelżywych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy policji oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli i łamanie szeregu przepisów ruchu drogowego. Sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Za tego typu przestępstwa i wkroczenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj