Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Koniec zbiornika Sudety

Redakcja, 22.09.2017, 08:34

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Od 1 stycznia 2018 roku zbiornik będzie już oficjalnie nosić nazwę jeziora Bielawskiego.

← REKLAMA

Nazwę, którą najpierw po konsultacjach społecznych pozytywnie zaopiniowała Rada Miejska Bielawy, a później Wojewoda Dolnośląski, ostatecznie zatwierdziła Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych działająca przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dzięki temu nazwa "Jezioro Bielawskie", która obecnie pełni rolę marketingową, od przyszłego roku będzie już oficjalną nazwą akwenu.

Przypomnijmy, że jezioro zostało kupione przez miasto 8 lipca 2015 roku. Dzięki licznym inwestycjom (plaża z pomostem, basen, wakeboard, wypożyczalnia sprzętu wodnego, zagospodarowanie wyspy) oraz szerokiej promocji, Jezioro Bielawskie ma szansę stać się rozpoznawalną marką turystyczną na mapie Dolnego Śląska. Tylko w tym sezonie letnim jezioro odwiedziło ponad 70 tysięcy osób.

Co więcej w 2017 roku Urząd Miejski w Bielawie zgłosił jezioro do Plebiscytu Gospodarczego "Muflony" i wywalczył główną nagrodę w kategorii "Metamorfoza 10-lecia".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj