Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Remont targu w przyszłym roku

Redakcja, 04.10.2017, 09:02

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Bielawa otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej na modernizację targowiska miejskiego przy ulicy Kwiatowej. Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania mieszkańcy Bielawy i lokalni kupcy doczekają się więc kompleksowej modernizacji placu targowego.

← REKLAMA

W lutym tego roku Urząd Miejski w Bielawie przygotował wniosek o pozyskanie środków zewnętrznych, który został zakwalifikowany do dofinansowania. Wsparcie unijne wyniesie dokładnie 773.575 złotych, co stanowi 64% wartości inwestycji. Pozostała kwota będzie pochodzić z budżetu miasta, a koszt całego zadania wyniesie około 1,2 mln zł.

Umowa potwierdzająca pozyskanie środków zewnętrznych została podpisana w piątek 29 września w Urzędzie Miejskim w Bielawie. Dokument podpisali wicemarszałek województwa dolnośląskiego Ewa Mańkowska i burmistrz Bielawy Piotr Łyżwa. Podczas podpisania obecny był również między innymi dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Paweł Czyszczoń.

W ramach inwestycji planowana jest budowa zadaszenia z wyznaczonymi miejscami do handlowania. Zmianie ma ulec także nawierzchnia placu targowego, która ma zostać wykonana z kostki betonowej. Wśród innych planowanych modernizacji należy wymienić między innymi budowę: dojazdu do stanowisk handlowych, oświetlenia hybrydowego, a także wykonanie odwodnienia placu.

Przy okazji realizacji inwestycji planowana jest zmiana organizacji ruchu, której celem będzie usprawnienie wjazdu i wyjazdu z terenu targowiska miejskiego.

Prace zostaną wykonane w 2018 roku.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj