Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Firmy pomagają kształcić

Redakcja, 23.10.2017, 10:24

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie podpisał dwie umowy partnerskie, dzięki którym młodzież będzie lepiej przygotowana do podjęcia pracy zawodowej.

← REKLAMA

13 października, podczas szkolnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w bielawskim Zespole Szkół nastąpiło podpisanie porozumień z firmami. Regulują one formy współpracy szkoły i firm w zakresie lepszego, oczekiwanego przez europejski rynek pracy przygotowania młodzieży do egzaminu zawodowego i podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie. W uroczystości uczestniczył wicestarosta Marek Piorun.

Jedną umowę szkoła zawarła z firmą Pentair Poland Sp. z o.o w sprawie objęcia patronatem klasy technik mechanik. Zakład reprezentował dyrektor Adrian Walczewski. Druga umowa pomiędzy szkołą a firmą Thor Industriemontagen GmbH z Niemiec, którą reprezentował prezes Kersten Thor, dotyczyła objęcia patronatem klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

- Fakt podpisania umów patronackich świadczy o tym, że pracodawcy nie tylko biernie oczekują na dobrze przygotowanego absolwenta szkoły zawodowej, ale również aktywnie włączają się w proces edukacyjny poprzez merytoryczne, finansowe i materialne zaangażowanie w naukę zawodu - mówi dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie Ireneusz Rutowicz. - Przedsiębiorstwa przyjmują uczniów na praktyki, wyposażają szkolne pracownie warsztatowe oraz pokazują możliwości dalszego zatrudnienia w firmie - dodaje.

Współpraca z firmami to jedna z form, która pomaga lepiej kształcić pod potrzeby rynku pracy. Inne realizowane przez szkołę to m.in. praktyki zagraniczne. W latach 2017-2019 dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach programu "Erasmus plus" oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z możliwości wyjazdu na praktyki do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii skorzysta łącznie 101 uczniów Technikum w Bielawie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj