Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sprawdzian umiejętności fryzjerskich

Redakcja, 15.01.2018, 03:39

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

13 styczniaw siedzibie Zespołu Szkół Cechu Rzemiosł Różnych w Bielawie odbył się obowiązkowy sprawdzian fryzjerski.

← REKLAMA

W tym roku, w sprawdzianie udział oprócz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie, udział wzięły uczennice Zespołu Szkół Nr 2 z Dzierżoniowa.

W ramach sprawdzianu zadaniem uczestników w zakresie fryzjerstwa męskiego było strzyżenie i modelowanie. W ramach fryzjerstwa damskiego - również strzyżenie, a także nakręcenie pierścieni, nakręcenie trwałej ondulacji, wyciskanie fal na mokro oraz uczesanie fryzury fantazyjno-wieczorowej. W sprawdzianie udział wzięło 10 osób (w tym z klasy I - 4 osoby, z klasy II - 5 i jedna osoba z klasy III).

Komisja oceniająca składała się z wykwalifikowanych fryzjerów: Barbary Klimczak, Alicji Nowickiej, Barbary Buczek oraz Haliny Trzeciak. Regulamin sprawdzianu, wyraźnie mówi o tym, że członkowie komisji mają zakaz oceniania uczniów ze swoich salonów fryzjerskich.

Analizując uzyskaną na sprawdzianie punktację, strzyżenie i modelowanie męskie najlepiej wykonała uczennica klasy II Magdalena Kożuszek, strzyżenie damskie również uczennica klasy II - Adrianna Szmyt. Obie uczestniczki sprawdzianu szkolą się w "Salonie Fryzjerskim BASIA" Barbary Klimczak z Bielawy. W nakręcaniu pierścieni na płasko i spiralnie najlepsza okazała się Sara Sowa z klasy I - uczennica z salonu "Fryzjerstwo Damskie" Haliny Trzeciak z Bielawy, natomiast w wyciskaniu fal na mokro bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy II - Magdalena Kożuszek. Dwie uczennice klasy I Ilona Raczyńska z salonu "Fryzjerstwo Damsko-Męskie" Piotra Trzeciaka z Bielawy i Sara Sowa oraz dwie uczennice klasy II - Magdalena Kożuszek i Adrianna Szmyt uzyskały najwyższą ilość punktów za nakręcanie trwalej ondulacji klasycznie i metodą cegiełkową. Według punktacji komisji oceniającej, najbardziej efektowną fryzurę fantazyjno-wieczorową w czasie 50 minut wykonała uczennica klasy III z salonu "Fryzjerstwo Damsko - Męskie" Barbary Buczek - Nikola Warżołek.

Biorąc pod uwagę wszystkie konkurencje, Komisja wyróżniła najwyższą notą trzy osoby, reprezentujące najwyższy poziom w poszczególnych klasach. Z klasy I Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie SARĘ SOWĘ szkolącą się w zakładzie fryzjerskim Haliny Trzeciak z Bielawy, uczennicę klasy II Zespołu Szkół Nr 2 w Dzierżoniowie - Magdalenę Kożuszek z salonu Barbary Klimczak oraz uczennicę klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielawie - NIKOLĘ WARŻOŁEK, szkolącą się w zakładzie fryzjerskim Barbary Buczek w Bielawie.

Wszystkim uczestnikom sprawdzianu gratulujemy zdolności i umiejętności.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj