Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sprawcy podpaleń na terenie Bielawy zatrzymani!

Redakcja, 21.11.2019, 15:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Kryminalni z Komisariatu Policji ustalili dane sprawców, którzy wszczyznali pożary na terenie Bielawy. Dwóch 23-letnich mężczyzn już usłyszało zarzuty. Na chwilę obecną oszacowano straty na kwotę nie mniejszą niż 32 000 złotych.

← REKLAMA

W miesiącu październiku i listopadzie na terenie Bielawy doszło do kilku podpaleń, między innymi pojazdów zaparkowanych za targowiskiem miejskim, pustostanów i barakowozu stojącego na terenie byłych zakładów Bielbaw, czy kontenera budowlanego na Placu Świętej Faustyny. W żadnym z tych przypadków nie było zagrożenia dla życia czy zdrowia ludzi.

Policjanci gromadzili materiał dowodowy i prowadzili analizy. Sprawa była trudna, gdyż pożary były wzniecane w miejscach rzadko uczęszczanych, dodatkowo w różnych miejscach miasta. Służby prewencyjne patrolowały typowane miejsca, aby zapobiegać kolejnym podpaleniom. Jak zawsze, kiedy dojdzie do popełnienia przestępstwa przez nieznanego sprawcę, do procesu wykrywczego zostały zangażowne służby kryminalne. To właśnie dzięki pracy bielawskich kryminalnych ustalono dane sprawców.

Dwóch 23-letnich mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszeli zarzut zniszczenia mienia poprzez podpalenie, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na chwilę obecną wartość strat jaką wyrządzili, szacowna jest na kwotę nie mniejszą niż 32 tysiące złotych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj