Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

18 medali MKS 9 na Mistrzostwach Okręgu

Redakcja, 17.06.2016, 13:47

248 zawodników z 36 klubów uczestniczyło w dniach 11-12 czerwca we Wrocławiu w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego w pływaniu na 50-metrowym basenie. Było wśród nich także 13 podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala z dzierżoniowskiego MKS 9. Zdobyli oni w sumie 18 medali.

← REKLAMA

W kategorii senior (1998 i starsi) Paweł Juraszek wywalczył dwa złote medale na dystansach 50 m (22.25) oraz 100 m (52.02) stylem dowolnym. Kacper Dereń wywalczył cztery medale: złoty na dystansie 50 m stylem motylkowym (25.58) i trzy brązowe na dystansach 200 m (1:53.88), 400 m (4:01.72) oraz 1500 m (16:12.78) stylem dowolnym.

W kategoria junior (1999-2000) Kacper Krasiński zdobył dwa srebrne medale na dystansach 50 m (31.63) i 100 m (1:10.01) stylem klasycznym. Jakub Bielski wywalczył złoty i srebrny medal na dystansach 100 m (54.30) i 50 m (25.23) stylem dowolnym oraz dwa brązowe medale na dystansach 100 m stylem grzbietowym (1:02.17) i 50 m stylem motylkowym (26.89), a na dystansie 50 m stylem grzbietowym (29.31) zajął czwarte miejsce.

Daniel Wiewiórka zdobył trzy medale: złoty na dystansie 50 m stylem grzbietowym (27.73) oraz dwa brązowe na dystansach 100 m stylem dowolnym (55,47) i 200 m stylem zmiennym (2:18.57). Łukasz Bykowski na dystansach 50 m (27.68) i 100 m (1:02.84) stylem motylkowym uplasował się na czwartej pozycji.

W kategorii junior młodszy (2001-2002) Krystian Bełtowski zdobył brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym (26.60).

Sztafeta męska w składzie: Daniel Wiewiórka, Łukasz Bykowski, Filip Michalkiewicz i Jakub Bielski zdobyła złoty medal na dystansach 4x100m stylem dowolnym (3:42.36). Złoto wywalczyła też na dystansie 4x100m stylem zmiennym (4:06.67) sztafeta w składzie Daniel Wiewiórka, Kacper Krasiński, Jakub Bielski i Łukasz Bykowski.

Kacper Tuchewicz, Krystian Dobrzański, Jakub Kopera, Zuzanna Matuszczyk i Wiktoria Skarbek poprawili swoje rekordy życiowe.

Zawodnicy wielokrotnie stawali na podium, ustanowili swoje nowe rekordy życiowe a dwie sztafety męskie wygrały rywalizację na Dolnym Śląsku, ustanawiając nowy rekord okręgu na dystansie 4x100m stylem zmiennym.

Wynik uzyskany przez Pawła Juraszka na dystansie 50 m stylem dowolnym jest lepszy od minimum kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, co świadczy, że podczas mistrzostw Polski w Szczecinie wynik, który uzyskał, nie był przypadkowy. W punktacji wielobojowej za dwa najlepsze starty zawodnik zajął pierwsze miejsce.

Uczestnictwo MKS 9 w Otwartych Letnich Mistrzostwach Okręgu Dolnośląskiego we Wrocławiu zostało dofinansowane ze środków miasta i powiatu.