Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Bielawa / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Radosne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Redakcja, 23.02.2017, 19:24

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Włodarze powiatu dzierżoniowskiego 25 stycznia w siedzibie Starostwa podpisali stosowne przymierze, a 22 lutego, także w Starostwie, na pierwszym roboczym spotkaniu zebrali się przedstawiciele poszczególnych gmin.

← REKLAMA

- Zależy nam na wzajemnym wspieraniu się, koordynowaniu przedsięwzięć i zbieraniu pomysłów - mówi starosta Janusz Guzdek, pomysłodawca idei. - Chcielibyśmy również, aby duża, finałowa impreza kończąca pomniejsze zdarzenia w gminach odbyła się w Dzierżoniowie na Rynku i żeby jej charakter odbiegał od patosu, a raczej zachęcał do zabawy i radości.

Pomysłów nie brakuje. Trzeba tylko podjąć decyzje, które z nich będą realizowane i w jaki sposób. - Myślę, że warto ogłosić konkurs na logo całego przedsięwzięcia, aby mogło się potem pojawiać w mediach, na gadżetach, plakatach czy koszulkach - stwierdza Alicja Hromada, dyrektorka Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. - Nie powinno zabraknąć konkursów np. na najpiękniej przystrojony w biało-czerwone barwy balkon czy dom lub festiwalu piosenki patriotycznej, ale z utworami w nowych, ciekawych aranżacjach.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przypada na 11 listopada 2018 r. Jednak rozpoczęcie imprez oraz różnych wydarzeń kulturalnych i patriotycznych organizatorzy chcieliby zainicjować na początku roku szkolnego 2017/2018. W kwietniu koordynatorzy z poszczególnych gmin spotkają się ponownie i przedstawią plan imprez na ich terenie oraz pomysły na przedsięwzięcia o charakterze powiatowym. Program wszystkich uroczystości powinien powstać do połowy czerwca.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj