Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Co powinien umieć pracownik w ekipie budowlanej?

Redakcja, 18.01.2020, 01:53

Doświadczona ekipa remontowa z dobrymi referencjami znajdzie wielu klientów, z uwagi na ożywienie na rynku mieszkaniowym w Polsce. Dlatego wiele firm budowlanych poszukuje pracowników do swoich zespołów. Potrzebni są zarówno specjaliści, jak i budowlańcy o podstawowych umiejętnościach. Co powinien umieć typowy pracownik remontowy?

← REKLAMA

Praca przy remoncie wymaga od ekipy wykonania wielu różnych czynności w sprawny i bezpieczny sposób. Specjaliści tacy jak elektrycy czy hydraulicy zajmą się układaniem lub przeróbką instalacji w lokalu, natomiast reszta pracowników będzie musiała zająć się resztą aranżacji wnętrza. Podstawowa umiejętność każdego budowlańca to przede wszystkim estetyczne malowanie ścian, drzwi i sprzętów. Wbrew pozorom, nie zawsze jest to łatwe, gdyż farbę trzeba dobrać do sytuacji, równo położyć, a nieraz dotrzeć z nią do trudno dostępnych zakamarków lokalu, np. za kaloryferami. Szczególnie ceni się pracowników, którzy potrafią obsługiwać pistolet natryskowy, ale zwykle wystarczy sprawne posługiwanie się wałkiem i pędzlem.

Niektóre oferty pracy dostępne są tylko dla ekip, które potrafią instalować ścianki działowe. Wiele zleceń na rynku wymaga podzielenia lub przebudowy pomieszczenia, wykonania wnęk lub sufitów podwieszanych. Robotnik, który poradzi sobie z takim wyzwaniem, bez problemu znajdzie sobie miejsce w każdej ekipie remontowej. Nie jest to szczególnie skomplikowane zajęcie, ale trzeba umieć dobrać właściwe płyty, wygłuszenie i profile, oraz prawidłowo je zainstalować. Dobry specjalista rozumie akustykę pomieszczeń i prawidłowo zabezpieczy nową ścianę działową przed hałasem.

Na każdym remoncie przyda się umiejętność położenie tynków i podkładów na ściany. Wszechstronny pracownik budowlany będzie umiał równo położyć tynk, wyszlifować go, zaimpregnować i przygotować pod malowania końcowe. Inne drobne prace, takie jak przeróbki instalacji oraz zakładanie futryn czy drzwi również będą wymagały umiejętności wykończenia wnętrza i zatarcia śladów po przeróbkach i realizacjach projektów.

Pracownik remontowy, który ubiega się o pracę w ekipie budowlanej, musi umieć wykonać wiele różnych prac. Do podstawowych działań należy niewątpliwie stawianie ścianek działowych, nakładanie tynków i malowanie wnętrz. Niemniej jednak, im bardziej wszechstronnymi umiejętnościami wykaże się kandydat, tym chętniej zostanie zatrudniony przez pracodawcę, który zajmuje się wykończeniami i remontami apartamentów i mieszkań.

Tagi: budowa | praca | remont
źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera / Pracuj.pl

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj