Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Radosne świętowanie

Redakcja, 14.11.2014, 13:47

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Harcerze Hufca Ziemi Dzierżoniowskiej od lat radośnie świętują dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. pokazując młodym ludziom, że obecność pod pomnikami nie jest jedyną formą uczczenia Narodowego Święta. Rokrocznie przed 11 listopada odbywają się rajdy Hufca lub zawody sportowe. Ostatnio były to m.in. Powiatowe Zawody na Orientację w Bielawie oraz Jesienny Rajd Zdobywców w Zagórzu Śląskim

← REKLAMA

Tym razem, w roku sukcesów polskiej siatkówki, harcerze rozegrali turniej w tej dyscyplinie sportu. W ramach Sportowego Dnia Niepodległości zorganizowanego przez 8 HDCzB "Bugaje" na hali OSiR w dniu 10 listopada 2014 r. odbył się także turniej piłki nożnej. Najbardziej usportowionymi drużynami okazały się 2 Drużyna Starszoharcerska "Wilki" z Bielawy i 42 Drużyna Wędrownicza "Grot". Najlepszymi siatkarzami wśród harcerzy i harcerzy starszych okazali się członkowie '39 Drużyny Starszoharcerskiej "Enigma" z Dzierżoniowa, a wśród wędrowników członkowie 2 DSH "Wilki" z Bielawy. Najlepszymi piłkarzami okazali się przedstawiciele 12 Drużyny Harcerskiej "Kosodrzewy" z Dzierżoniowa i 42 DW "Grot". Specjalną niepodległościową statuetkę otrzymała 42 DW "Grot" za wszechstronną pomoc organizatorom i uczestnikom zawodów.

Po poniedziałkowym radosnym świętowaniu na sportowo we wtorek harcerze uczestniczyli w obchodach miejskich Święta Niepodległości w Dzierżoniowie, Pieszycach i Bielawie. Na dzierżoniowskim rynku a następnie pod pomnikiem spotkały się 8 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów "Bugaje", 12 DH "Kosodrzewy" i '39 DSH "Enigma". Przedstawiciele tych drużyn wystawili wartę honorową. Poczet sztandarowy z druhem Pawłem Harężą wystawiła '39 DSH "Enigma".

W Pieszycach na Mszy Św. w kościele Św. Jakuba spotkały się 7 Drużyna Harcerska "Iska" i 13 Drużyna Harcerska "Brzozy". Młode harcerskim stażem "Isky" wystawiły wartę honorową pod pomnikiem i razem z "Brzozami" tworzyły poczty sztandarowe Związku Kombatantów i naszego Hufca. W Bielawie na Placu Kombatantów spotkały się 32 Drużyna Harcerska "Tomcia" i 2 DSH "Wilki", która wystawiła poczet sztandarowy Hufca. Tutaj harcerze nie pełnili wart z uwagi na pokaz zmiany wart i musztry w wykonaniu klasy policyjnej z Zespołu Szkół w Bielawie pod dowództwem naszego byłego instruktora Mariusza Moszyńskiego. Przedstawiciele obu drużyn oraz Bielawskiego Kręgu Instruktorskiego złożyli za to wiązankę kwiatów pod pomnikiem.

W trakcie uroczystości w trzech miastach pojawiły się śpiewniki patriotyczne wydane przez Chorągiew Dolnośląską ZHP.

Warto także wspomnieć o ciekawej inicjatywie z jaką wyszli harcerze z Hufców Łagiewniki i Ziemi Dzierżoniowskiej, którzy uczęszczają do I LO w Dzierżoniowie. Na apelu szkolnym z okazji Święta Niepodległości pojawili się w harcerskich mundurach. Gratulacje za pomysł i wykonanie dla Przemka Kucharka, Pauliny Grzegorzek, Oli Grabowskiej, Dawida Babicza, Michała Kargula, Oli Dymarczyk i Weroniki Grajewskiej.

Komenda Hufca dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w obchody Święta Niepodległości.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj