Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Certyfikat Wiarygodności dla I LO

Redakcja, 09.03.2015, 05:48

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

I Liceum Ogólnokształcące im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie otrzymało certyfikat Wiarygodnej Szkoły. To wyróżnienie dla najlepszych liceów w całej Polsce jest potwierdzeniem, że szkoła spełnia kryteria edukacyjne i wychowawcze oraz zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom.

← REKLAMA

Ogólnopolski Program Wiarygodna Szkoła promuje szkoły, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej). Jest to wskaźnik opracowywany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych. Porównuje on wyniki maturalne z egzaminami gimnazjalnymi, aby w ten sposób wykazać, jakie postępy dany uczeń zrobił w szkole.

Dodatkowo pod uwagę brane jest także to, że placówka posiada właściwą infrastrukturę, prowadzi działania mające na celu zapewnienie uczniom bezpieczeństwa oraz bierze udział w wielu projektach unijnych i realizuje swoje autorskie projekty.

- Cieszy nas to prestiżowe wyróżnienie. Gdybyśmy zasłużyli na nie jeden raz, mógłby to być przypadek. Powtórna obecność wśród innych "wiarygodnych" szkół w Polsce zdecydowanie nobilituje, ale utwierdza też w przekonaniu, że warto pracować, starać się, realizować zamierzenia, stawiać na naukę, umożliwiać jej skuteczny przekaz, ale też umieć odnaleźć się w świecie pełnym nowych wychowawczych wyzwań - mówi Grażyna Bajsarowicz, dyrektor I LO w Dzierżoniowie. - W końcu - warto stanowić zespół przekonany do wspólnych celów prowadzonej edukacji. Naturalnie, nie byłoby sukcesu bez młodzieży, umiejącej wykorzystać potencjał szkoły. Nas sukcesy mobilizują. Docenienie - uskrzydla.

To już drugi certyfikat Wiarygodnej Szkoły dla I LO w Dzierżoniowie - w ubiegłym roku szkoła otrzymała wyróżnienie za rok szkolny 2012/2013, a w tym - za rok 2013/2014. Oznacza on, że szkoła utrzymuje wysoką jakość kształcenia, a tym samym ma solidny i wiarygodny wizerunek.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj