Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zabytki techniki i Diory w nowym miejscu

Redakcja, 16.07.2015, 20:12

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, działające z powodzeniem od lat w Jaworzynie, powstanie także na terenie byłej Parowozowni w Dzierżoniowie. Miasto podpisało z placówką porozumienie o współpracy. Zwiedzający będą mogli m.in. kupić jeden bilet do obu muzeów, które będą się nawzajem promować i wspierać w działaniach.

← REKLAMA

- Współpraca z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej znakomicie wpisuje się w nasze plany związane z Centrum Przesiadkowym, wyraźnie zwiększy też atrakcyjność turystyczną Dzierżoniowa - mówi burmistrz Dariusz Kucharski.

Oprócz stałych wystaw taboru, sprzętu kolejowego i muzealnych eksponatów techniki na terenie dawnej parowozowni powstanie także duża, stała wystawa związana z Diorą. Produkowane w niej odbiorniki możemy dziś oglądać w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa, przy ul. Świdnickiej. Jednak ze względu na ograniczoną przestrzeń i bogaty dorobek Diory konieczne jest znalezienie większego miejsca. Nie bez znaczenia jest fakt, że korzystający z komunikacji publicznej turyści będą ją mogli obejrzeć w chwilę po przyjeździe do miasta.

- Dzierżoniowska ekspozycja będzie inna niż ta w Jaworzynie Śląskiej. Nie będziemy ze sobą konkurować, chcemy stworzyć taką ofertę, dzięki której osoby odwiedzające muzeum w Jaworzynie będą chciały zobaczyć muzeum w Dzierżoniowie. Taka promocja będzie działać w dwie strony - mówi Katarzyna Szczerbińska-Tercjak Dyrektor Muzeum w Jaworzynie Śląskiej.

Oprócz stałych wystaw muzeum organizuje co roku trzy duże, znane w regionie imprezy - Galę Parowozów, Festiwal Zabytków Techniki i Przemysłowe Miasto Dzieci. Możliwe, że ta ostatnia, bardzo interesująca dla młodszych mieszkańców, impreza od następnego roku będzie odbywać się także w Dzierżoniowie.

- Miasto Dzieci jest przedsięwzięciem, które z jednej strony stanowi alternatywę dla wypoczynku wakacyjnego poza miejscem zamieszkania, z drugiej promuje wśród dzieci wiedzę o własnym, często nieznanym, otoczeniu i środowisku. To projekt, który poprzez zabawę wychowuje, uczy pracy w zespole, przedsiębiorczości, szacunku do pieniędzy i wykonywanych zadań, a przede wszystkim wpływa na rozwój pozytywnych cech charakteru, tj. tolerancji, empatii, współodpowiedzialności - wyjaśnia Katarzyna Szczerbińska-Tercjak.

Zobacz także:
DIORA - legenda polskiej elektroniki

oraz

35 lat temu w Diorze...

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj