Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Sukces dzierżoniowskich szkół

Redakcja, 26.01.2016, 09:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

I Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie ponownie w gronie najlepszych szkół na Dolnym Śląsku. To wynik 18. rankingu miesięcznika "Perspektywy".

← REKLAMA

W tym prestiżowym zestawieniu ujęto 50 najlepszych liceów i techników w województwie dolnośląskim.
Wśród liceów 14. miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, natomiast wśród techników na 27. miejscu znalazło się Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. Obie szkoły poprawiły swoją pozycję w czołówce w stosunku do lat ubiegłych.

W rankingu szkół ponadgimnazjalnych brane są pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, ich wyniki na maturze z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników również wyniki egzaminu zawodowego.

W rankingu przyznawane są także specjalne znaki jakości dla 500 najlepszych liceów ogólnokształcących i 300 najlepszych techników w kraju.

W ogólnopolskim wykazie I LO w Dzierżoniowie zajęło wysokie 204. miejsce , uzyskując tytuł honorowy "Srebrnej szkoły 2016" oraz srebrną tarczę będącą potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia.

- Tak wspaniały wynik to dla I LO powód do dumy i wielkiej radości, ale ostatecznie najważniejszy jest uczeń i zdolność szkoły do wspomagania go w rozwoju uzdolnień oraz atmosfera, w jakiej rozwija swoje pasje i zainteresowania. Nasze sukcesy mają różne oblicza: artystyczne, naukowe i sportowe. Cieszą nas zarówno zwycięstwa w różnego rodzaju konkursach, jak i znakomita organizacja różnorodnych imprez szkolnych oraz pozaszkolnych. Zadowolenie nie oznacza, że spoczniemy na laurach. Skoro mamy srebrną tarczę, to możemy mieć i złotą… - mówi Grażyna Bajsarowicz, dyrektor I LO w Dzierżoniowie.

- Bycie w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych techników województwa dolnośląskiego to zaszczyt dla naszej szkoły, nagroda za podejmowane przez nas działania na rzecz podniesienia jakości nauczania oraz zobowiązanie do dalszej pracy i poprawy wyników - mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie Aleksander Koszela.

- Uzyskany wynik cieszy nas tym bardziej, że awansowaliśmy o 16 pozycji od naszej ostatniej notacji w rankingu "Perspektyw" i znaleźliśmy się na 27. pozycji rankingu wśród 50 najlepszych techników Dolnego Śląska.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj