Na Stadionie Miejskim przy ul. Wrocławskiej oraz na boisku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji będą rozgrywane w Dzierżoniowie w dniach 1-7 lipca mecze Turnieju Finałowego Piłki Nożnej Chłopców im. Kazimierza Deyny w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Zawody stanowią jednocześnie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Chłopców z rocznika 2000.
Do rywalizacji przystąpią drużyny następujących wojewódzkich związków piłki nożnej: mazowiecki, pomorski, śląski, podkarpacki, warmińsko-mazurski, wielkopolski, dolnośląski i małopolski. Drużyny podzielono na dwie grupy po cztery zespoły. Zwycięzcy grup zmierzą się następnie w finale, natomiast drużyny z drugich miejsc zagrają o 3 miejsce w turnieju.
Podział na grupy:
Grupa I Grupa II
Mazowiecki ZPN Warmińsko-Mazurski ZPN
Pomorski ZPN Wielkopolski ZPN
Śląski ZPN Dolnośląski ZPN
Podkarpacki ZPN Małopolski ZPN
Program zawodów:
1.07.2016 - piątek
18:00 - 18.30 Uroczyste otwarcie - Stadion Dzierżoniów ul. Wrocławska.
2.07.2016 - sobota
10:00 - 12:00 Mazowiecki ZPN - Podkarpacki ZPN (Stadion, ul. Wrocławska).
10:00 - 12:00 Pomorski ZPN - Śląski ZPN (OSiR, ul. Strumykowa).
17:00 - 19:00 Warmińsko Mazurski ZPN - Małopolski ZPN (Stadion, ul. Wrocławska).
17:00 - 19:00 Wielkopolski ZPN - Dolnośląski (OSiR, ul. Strumykowa).
3.07.2016 - niedziela
10:00 - 12:00 Mazowiecki ZPN - Pomorski ZPN (Stadion, ul. Wrocławska).
10:00 - 12:00 Śląski ZPN - Podkarpacki ZPN (OSiR, ul. Strumykowa).
17:00 - 19:00 Warmińsko Mazurski ZPN - Wielkopolski ZPN (Stadion, ul. Wrocławska).
17:00 - 19:00 Dolnośląski ZPN - Małopolski ZPN (OSiR, ul. Strumykowa).
4.07.2016 - poniedziałek - dzień wolny
5.07.2016 - wtorek
10:00 - 12:00 Mazowiecki ZPN - Śląski ZPN (Stadion, ul. Wrocławska).
10:00 - 12:00 Pomorski ZPN - Podkarpacki ZPN (OSiR, ul. Strumykowa).
12:30 - 14:30 Warmińsko Mazurski ZPN - Dolnośląski ZPN (Stadion, ul. Wrocławska).
12:30 - 14:30 Wielkopolski ZPN - Małopolski ZPN (OSiR, ul. Strumykowa).
6.07.2016 - środa - dzień wolny
7.07.2016 - czwartek
10:00 - 12.00 mecz finałowy o 3 miejsce (OSiR, ul. Strumykowa).
12:00 - 14.00 mecz finałowy o 1 miejsce (OSiR, ul. Strumykowa).