Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Odsłonięcie tablicy na budynku policji

Redakcja, 16.08.2016, 08:10

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

15 sierpnia na budynku Komendy Powiatowej Policji odsłonięto tablicę w hołdzie polskim patriotom, ofiarom stalinowskiego terroru zamęczonym i zabitym w murach obiektu policji w latach 1945-1956.

← REKLAMA

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy odbyło się w poniedziałek o godzinie 11:00. Tablica została umieszczona na ścianie budynku Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, tuż przy głównym wejściu.

W wydarzeniu uczestniczył burmistrz Dzierżoniowa - Dariusz Kucharski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej - Andrzej Wiczkowski, Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie - insp. Marek Mitraszewski, delegacja Służby Więziennej na czele z dyrektorem Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie - ppłk Ireneusz Placety oraz przedstawiciele Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Dzierżoniowie.

- Powinniśmy umieć z historii wyciągnąć wnioski, bo trzeba je stosować w teraźniejszości i w przyszłości. Jesteśmy to winni aktualnym i przyszłym pokoleniom. Jesteśmy to winni również pomordowanym w obozach, więzieniach, w aresztach. Niewątpliwie ludziom szlachetnym, patriotom. - mówił płk Wojciech Olenderek, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Inwalidów Wojennych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj