Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nowe życie dzierżoniowskiego młyna

Redakcja, 18.12.2016, 17:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Z zewnątrz zna je każdy mieszkaniec, a w środku? To miejsce niesamowite, wręcz magiczne i potrafiące przyprawić o dreszczyk ekscytacji nie tylko pasjonatów dziedzictwa technicznego. Dzierżoniowski młyn ma od niedawna nowego właściciela. Co się z tym wiąże?

← REKLAMA

Zachowana architektura wraz z oryginalną i działającą linią produkcyjną sprawiają, że to obiekt absolutnie unikatowy w skali Europy. Wybudowany w latach 30-tych minionego wieku młyn Hilberta do niedawna wciąż produkował mąkę.

Dzięki Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego, która prowadzi m.in. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej i od niedawna jest też właścicielem dzierżoniowskiej parowozowni, niedostępny na co dzień dla większości obiekt stanie jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Dzierżoniowa.

Będzie to wymagało czasu i sporych nakładów finansowych. Jednak sposób, w jaki fundacja prowadzi i rozwija muzeum kolei w Jaworzynie Śląskiej, daje pewność, że na mapie atrakcji turystycznych Dzierżoniowa pojawią się kolejne niezwykle miejsca.

- Informacja o kupnie przez fundację tego obiektu była jedną z lepszych w tym roku. To pewnego rodzaju gwarancja, że jeden z najważniejszych historycznych budynków Dzierżoniowa będzie zadbany. Widzę dużą przestrzeń do współpracy z miastem, o czym kilkakrotnie już rozmawiałem z przedstawicielami fundacji - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Zobacz także: Dzierżoniowski młyn

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj