Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pod aresztem nie zmokniesz

Redakcja, 20.02.2017, 11:18

Przed wejściem do dzierżoniowskiego Aresztu Śledczego na przełomie grudnia i stycznia została wybudowana wiata wraz z ławkami, dzięki której oczekujący na wejście do budynku nie muszą już stać na deszczu lub śniegu.

← REKLAMA

Wiata powstała z inicjatywy dyrektora Aresztu Śledczego ppłk. Ireneusza Placetego przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

- Chcieliśmy zapewnić lepsze warunki więźniom, którzy codziennie wychodzą z aresztu do pracy i oczekując na transport, w przypadku złych warunków atmosferycznych, mieli możliwość schronienia się pod zadaszeniem. Z wiaty korzystają też osoby odwiedzające skazanych, petenci czy policjanci oczekujący na wejście do budynku. W przypadku naszej placówki każda osoba wchodząca na teren musi być skontrolowana, co wymaga czasu - wyjaśnia dyrektor aresztu.

- Wielu skazanych pracuje w placówkach powiatowych. Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw stąd wsparcie budowy wiaty. Ponadto nowa wiata to także ogromne udogodnienie dla osób przychodzących w różnych sprawach do aresztu - stwierdza starosta Janusz Guzdek. - Jako starostwo staramy się wspierać wszystkie inicjatywy służące lokalnej społeczności, w tym przypadku inicjatywę, która dotyczy aspektu humanitarnego - dodaje.

- Powstanie wiaty to kolejny dowód na bardzo dobrą współpracę aresztu ze społecznością lokalną. Dziękujemy za nią oraz za wsparcie finansowe - mówi ppłk Ireneusz Placety.

Fot. Powiat Dzierżoniowski

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj