Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Straż miejska ma 25 lat

Redakcja, 22.03.2017, 02:16

Swoją codzienną pracą wpływają na nasze bezpieczeństwo. Wśród nich są mieszkańcy, którzy trudną funkcję strażnika pełnią od ponad ćwierć wieku. Przy okazji jubileuszu część pracowników straży miejskiej otrzymała nominacje na wyższe stopnie.

← REKLAMA

- Straż Miejską Dzierżoniowa powołano w lutym 1992 r. Dziś to jednostka nowoczesna, zinformatyzowana i wyposażona w niezbędny sprzęt. Chętnie korzystająca z technicznych instrumentów, zdobywająca nowe umiejętności i potrafiąca dostosować się do bieżących potrzeb mieszkańców - mówi komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa Andrzej Mich.

Dzierżoniowscy strażnicy patrolują miasto, obsługują miejski monitoring, dbają o bezpieczeństwo podczas organizowanych w mieście wydarzeń i wykonują wiele, czasem mało widocznych, ale istotnych zadań. Ostatnią nowością w pracy strażników są eko-patrole. Kwestie związane z ochroną środowiska są od niedawna jednym z priorytetów dzierżoniowskiej straży.

Jubileusz 25-lecia był spotkaniem strażników z przedstawicielami miasta i Rady Miejskiej Dzierżoniowa, kolejną okazją do dyskusji o jeszcze lepszej i efektywniejszej pracy oraz możliwością podziękowania wszystkim pracownikom za dotychczasowe wykonywanie obowiązków.

Czego można życzyć dzierżoniowskim strażnikom miejskim? - Odwzajemniania ludzkiego szacunku, z jakim podchodzimy do każdego klienta. Proszę mi uwierzyć, że nic nie działa bardziej mobilizująco. Mam świadomość, że nie wszyscy będą nas lubić ze względu na obowiązki wpisane w zakres tej pracy. Cieszę się, że nasza praca jest w zdecydowanej większości rozumiana i dobrze postrzegana - dodaje komendant Andrzej Mich

Podczas zorganizowanego 24 marca spotkania w dzierżoniowskim urzędzie kliku dzierżoniowskim strażnikom wręczono nominacje na wyższe stopnie. Awans na stanowisko starszego inspektora otrzymali Rafał Matwieiszyn i Sebastian Strzelczyk. Awans na stanowisko młodszego inspektora odebrali Małgorzata Jarzynka-Oleksy i Jacek Gezella. Mariusz Juranek i Maciej Patyjewicz otrzymali awans na stanowisko młodszego specjalisty.

Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj