Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przebudują Armii Krajowej

Redakcja, 06.04.2017, 18:38

Dotyczy ona odcinka od ul. Piastowskiej, w kierunku ogrodów działkowych i związana jest z kompleksową przebudową utwardzonej dziś jezdni. Jakie jeszcze inwestycje drogowe wykona w tym roku Dzierżoniów?

← REKLAMA

W pierwszej kolejności prace wykonają sieciowy (woda, gaz, prąd). W drugiej połowie kwietnia do robót budowlanych przystąpi wyłoniona w przetargu firma. Jej zadaniem jest przebudowa drogi, budowa chodników, oświetlenia i miejsc parkingowych. Inwestycja służąca mieszkańcom Armii Krajowej i działkowcom zakończy się do 30 września. Jej koszt to 737 tys. 876 zł.

Przypominamy, że trwa już przebudowa ul. Złotej i Akacjowej, a przy Alei Bajkowych Gwiazd powstają nowe miejsca parkingowe. W tym roku rozpocznie się też budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Kopernika i Batalionów Chłopskich i przebudowa ul. Batalionów Chłopskich od ronda do ul. Wierzbowej.

W ramach budowy centrum przesiadkowego zaplanowane są prace na ul. Kolejowej i Sienkiewicza (na skrzyżowaniu tych dróg powstanie też rondo), Na os. Tęczowym powstanie ul. Szafirowa. Na os. Różanym wyremontowany zostanie odcinek od ul. Sikorskiego, wzdłuż budynków 4 i 5. Na wysokości budynków nr 1, 2 i 3 na os. Różanym, przy ul. Lipowej i Korczaka wyremontowane zostaną chodniki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj