Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Diora na fotografiach

Redakcja, 16.04.2017, 00:02

Wystawę poświęconą dzierżoniowskiej fabryce produkującej odbiorniki radiowe i telewizyjne można oglądać w holu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku. Materiały wykorzystane do przygotowania wystawy pochodzą ze zbiorów osób prywatnych oraz materiałów znajdujących się w zasobach biblioteki.

← REKLAMA

Ekspozycja "Diora na fotografii" to część realizowanego przez miasto Projektu Diora mającego upamiętnić istniejące niegdyś w Dzierżoniowie zakłady, z którymi związana była duża część mieszkańców.

Projekt angażuje do wspólnych działań i przybliża młodszym pokoleniom dzierżoniowian historią miasta związaną z Diorą. W jego ramach w mieście staną odlewy diorowskich produktów, poszczególne przystanki autobusowe i słupy ogłoszeniowe zyskają nazwy różnych modeli produkowanego przez "Diorę" sprzętu, a w Górach Sowich powstanie specjalna trasa turystyczna - "Szlak diorowski".

Zwieńczeniem projektowych działań będzie powstanie nowoczesnego Muzeum "Diory". Zaplanowana jest także specjalna wystawa plenerowa na dzierżoniowskim rynku przygotowywana przez Muzeum Miejskie na 40. Dni Dzierżoniowa. Nie zabraknie na niej interesujących faktów z dziejów fabryki i intrygujących ciekawostek na temat produktów.

Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj