Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Powstaje laboratorium

Redakcja, 22.06.2017, 16:44

W tym niepozornie wyglądającym dziś budynku znajdzie się niebawem najnowocześniejsza technologia laboratoryjna. W Dzierżoniowie prowadzone będą badania nad nowymi i innowacyjnymi produktami, wykorzystywanymi na całym świecie.

← REKLAMA

Centralne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe powstaje dla Seleny - globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej. Prowadzone w nim będą prace badawczo-rozwojowe, wdrożeniowe, analityczne z zakresu chemii, technologii chemicznej, chemii materiałów budowlanych oraz chemii przemysłowej.

- Wielu mieszkańców prowadzących swoją działalność może naprawdę z dumą chwalić się innowacyjnością i pracą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, ale takiej inwestycji, w sensie globalnym, nie było jeszcze w historii Dzierżoniowa. Dzięki niej nie będziemy miastem, w którym produkty są tylko wytwarzane, ale także miastem kreującym nowe technologie - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Grupa Selena jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich firm. W jej skład chodzi 30 spółek w 17 krajach, m.in. w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji i w Hiszpanii. Na Dolnym Śląsku grupa posiada pięć zakładów produkcyjnych. W Dzierżoniowie zlokalizowane są Orion 1 i Libra.

Laboratorium o kubaturze ponad 6500 m3 powstaje przy ulicy Pieszyckiej. Budynek będzie gotowy do końca tego roku.

Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj