Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przebudowa ul. Wiejskiej

Redakcja, 06.07.2017, 01:52

Dzierżoniów wyremontuje w tym roku kolejny odcinek ul. Wiejskiej. Miasto zdobyło zewnętrze dofinansowanie, które obniża koszty tej inwestycji. Ulica Wiejska jest dość specyficzna. Dlaczego?

← REKLAMA

Ma kilka odrębnych odcinków. Skręcimy w nią jadąc w kierunku Piławy Dolnej (w prawo za zajazdem w ul. Staszica). Ulica wiejska prowadzi także wzdłuż ul. Wojska Polskiego (na wysokości wiaduktu), a następnie przechodzi pod torami i szutrową nawierzchnią prowadzi do budynków mieszkalnych. I właśnie ten odcinek zostanie w tym roku przebudowany.

- Ze względu na fakt, że tego typu inwestycje dotyczą proporcjonalnie niewielkiej grupy, mieszkańcy przez zbyt wiele lat mieszkańcy musieli na nie czekać. Takich miejsc jest w Dzierżoniowie kilka. Chcę je zmienić. To istotne zadania w kontekście zrównoważonego rozwoju miasta. Można powiedzieć, że to niewielka inwestycja w skali miasta, ale wiem jak ważna jest ona dla mieszkających tu osób i jak długo, bo co najmniej kilkanaście lat, czekają oni na ten remont i normalną, asfaltową drogę - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Przebudowa kilkusetmetrowego odcinka (317 metrów) kosztować będzie 187 tys. zł. Miasto zdobyło 66 tys. zł. Z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach finansowania ochrony, rekultywacji i poprawy gruntów rolnych. Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Prace budowlane zakończa się październiku.

Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj