Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Tymczasowy areszt dla włamywacza

Redakcja, 22.09.2017, 00:22

Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna - ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów, a podejrzany o kradzież z włamaniem oraz posiadanie narkotyków. Sprawca włamał się m.in. do zakładu usługowego oraz domku jednorodzinnego. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie.

← REKLAMA

Policjant pionu kryminalnego z Dzierżoniowa w niedzielę 17 września br., wracając do domu po skończonej służbie, zauważył znanego mu mężczyznę, który przeskoczył przez ogrodzenie zakładu usługowego, a następnie pobiegł w kierunku znajdującego się tam warsztatu. Funkcjonariusz wiedząc, że mężczyzna był osobą wielokrotnie karaną za włamania, powiadomił o tym fakcie dyżurnego swojej komendy. W międzyczasie zauważył, jak podejrzany oddala się od budynku, trzymając w ręku dużą foliową torbę.

Na miejscu niemal natychmiast zjawił się patrol prewencji, na widok którego mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności śledczy ustalili, że 38-letni mieszkaniec Dzierżoniowa chwilę wcześniej po wyważeniu drzwi włamał się do warsztatu. Następnie ze środka skradł dwie butelki alkoholu, telefony komórkowe, dysk twardy, słuchawki i inne drobne przedmioty o łącznej wartości ponad 900 złotych.

Prowadzący postępowanie ze względu na fakt, że podejrzany miał prowadzone postępowanie dotyczące włamania do domku jednorodzinnego, posiadania narkotyków oraz biorąc pod uwagę, że podejrzany dopuścił się tych przestępstw w warunkach powrotu do przestępstwa, wystąpili do prokuratora o areszt.

Policjanci odzyskali w całości też skradzione mienie. Niewykluczone, że podejrzany ma na koncie jeszcze inne przestępstwa.

Na bazie zgromadzonych materiałów sąd w Dzierżoniowie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego 38-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za czyny, o które jest podejrzany, a których dopuścił się w ramach recydywy, mężczyźnie grozić może teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj