Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Most do remontu

Redakcja, 23.10.2017, 10:21

Ponad stuletni most na ul. Sienkiewicza w Dzierżoniowie przejdzie w najbliższym czasie gruntowny remont i renowację. Ze względu na jego wartość historyczną będą to prace wymagające zastosowania specjalnych technologii.

← REKLAMA

W największym skrócie most zostanie przebudowany od podstaw, ale z zachowaniem i renowacją wszystkich zabytkowych elementów architektonicznych. Aby nie zostały one uszkodzone podczas prac związanych z konstrukcją, roboty budowlane prowadzone będą technologia eliminującą drgania.

Podczas tych prac odrestaurowane zostaną według wskazań konserwatora zabytków istniejące detale architektoniczne, ale też odtworzone czety iglice, które w przeszłości były na głównych kolumnach mostu. Pojawią się też stylowe latarnie i iluminacja.

Przeprowadzenie tych prac wiąże się z czasowym zamknięciem mostu i ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania z ul. Krasickiego, do skrzyżowania z ul. Kopernika). Czasowa zmiana organizacji ruchu, która wprowadzona zostanie 6 listopada, będzie umożliwiać dojazd do budynków osobom mieszkającym w najbliższym sąsiedztwie.

Inwestycja, która potrwa do sierpnia przyszłego roku, jest jednym z elementów budowy centrum komunikacyjnego, na które miasto zdobyło dofinansowanie z UE w kwocie 12 milionów złotych.

Najważniejsze prace, które będą realizowane podczas remontu mostu: rozbiórka nawierzchni na moście i dojazdach oraz rozbiórka nawierzchni na chodnikach i jej odtworzenie, demontaż, montaż i zabezpieczenie antykorozyjne dźwigarów mostu oraz wykonanie nowych ław podłożyskowych oraz rozbiórka i wykonanie płyty pomostu wraz z naprawą płyty w części chodnikowej i wykonanie izolacji z warstwą ochronną.

Fot. UM Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj