Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Pożar i próba wywołania buntu w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie!

Redakcja, 28.12.2018, 01:16

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Wywołany pożar, podjęte działania werbunkowe i usiłowanie wywołania buntu przez terrorystów na terenie dzierżoniowskiego aresztu. Funkcjonariusze straży pożarnej, służby więziennej i policji dzięki współpracy opanowali sytuację. Taki był scenariusz przeprowadzonych 14 grudnia br. ćwiczeń miejscowych służb.

← REKLAMA

Do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie trafiło dwóch mężczyzn, odpowiedzialnych za zamieszki na tle kulturowym, na terenie Wrocławia. Osadzeni wśród współwięźniów prowadzą działania werbunkowe i próbują doprowadzić do wybuchu buntu. Dochodzi do wywołania pożaru w pomieszczeniach pralni. W tym samym czasie osadzeni solidaryzują się z terrorystami i poprzez zbiorowe wystąpienie i zakłócenie porządku usiłują wywołać bunt.

Do akcji przystąpiły lokalne służby. Strażacy ugasili pożar. Dyrektor Aresztu Śledczego w związku z gwałtownym rozwojem sytuacji, wystąpił z wnioskiem o wsparcie ze strony policji. Komendant Powiatowy Policji w Dzierżoniowie zadysponował podległych funkcjonariuszy do zapewnienia drożności dróg i izolacji rejonu jednostki organizacyjnej Służby Więziennej. Na teren aresztu zostaje skierowana Nieetatowa Grupa Realizacyjna i operacyjno-procesowa.

Dzięki doskonałej współpracy sytuacja została opanowana.

Były to tylko ćwiczenia, które miały na celu doskonalenie działań lokalnych służb w zakresie ochrony życia i zdrowia osób w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj