Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Redakcja, 30.12.2019, 11:49

Czujnością i odpowiedzialnością wykazała się kobieta, która nie pozostała obojętna na sygnały świadczące o tym, że kierowca mitsubishi może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w związku z czym została pobrana krew do badań.

← REKLAMA

25 grudnia br. około 17:00, oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy odebrał zgłoszenie, o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierująca jadąc ulicami Dzierżoniowa zauważyła mitsubishi, którego styl jazdy kierowcy mógł budzić wątpliwości co do stanu trzeźwości. Gdy samochód zatrzymał się przed skrzyżowaniem ulic Świdnickiej i Kościuszki, kobieta dobiegła do niego otworzyła drzwi i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniermożliwiająć dalszą jazdę.

Przybyłemu na miejsce patrolowi interweniująca wskazała kierowcę. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu, jednak mężczyzna odmówił badania alkomatem. W związku z powyższym noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejnego dnia 24-letniemu mężczyźnie, gdy już wytrzeźwiał przedstwiono zarzut.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.

Duże brawa dla mieszkanki naszego powiatu!

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj