Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Oferował do sprzedaży zabytkowe monety

Redakcja, 17.06.2020, 20:46

Wspólne przedsięwzięcie Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie, przyczyniły się do przejęcia znacznej ilości zabytkowych monet. Mężczyzna będący w ich posiadaniu oferował je do sprzedaży, ale niektóre z nich, aby wyglądały na starsze niszczył.

← REKLAMA

Bydgoscy policjanci ujawnili, iż mężczyzna mieszkający w naszym powiecie oferuje do sprzedaży zabytkowe monety, wśród nich miały być środki płatnicze okresu rzymskiego i wędrówek ludów, czyli około I-V w n.e. Pozyskanie tego typu dóbr poprzez samodzielne eksplorowanie jest procederem prawnie zabronionym.

W tym momencie do działania przystąpili policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie. Zatrzymali mężczyznę i przejęli 379 zabytkowych monet i tak zwany złom numizmatyczny. Do czynności został przybrany st. insp. ds. zabytków z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, który w znaczący sposób pomógł specjalistyczną wiedzą.

Na chwilę obecną zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 55-letniemu mężczyźnie, zarzutu niszczenia zabytków poprzez ich umyślne "postarzanie", oraz wystawiania ich do sprzedaży czym działał na szkodę Skarbu Państwa. Prowadzone postępowanie może skutkować dalszymi zarzutami.

źródło: KPP Dz-ów
Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj