Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Sprawca podpalenia zabytkowego wagonu ustalony

Redakcja, 24.08.2020, 00:12

Dzierżoniowscy policjanci ustalili dane nieletniego, który spowodował straty w wysokości 60 000 złotych na szkodę Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Postępowanie zostało przesłane do Sadu Rodzinnego i Nieletnich

← REKLAMA

30 maja doszło do pożaru na terenie powstającego Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Dzierżoniowie. Spaleniu uległ wagon pasażerski z 1967 roku. Straty materialne w wysokości 60000 złotych poniosła Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska, niematerialne wszyscy potencjalni zwiedzający.

Tuż po zakończeniu akcji gaśniczej, na miejscy policjanci przeprowadzili czynności procesowe i zabezpieczono ślady. Już pierwsze ustalenia wskazywały, że doszło do podpalenia. Podejrzenia potwierdził powołany biegły z zakresu pożarnictwa.

Rozpoczęto działania zmierzające do ustalenia podpalacza. Praca policjantów przyniosła efekt. Pożar wszczął 16-letni chłopiec, a akta postępowania zostały przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Dzierżoniowie.

Fot. KPP Dz-ów

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj