Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ogrodzenie panelowe - w czym tkwi tajemnica jego popularności?

Redakcja, 04.02.2022, 03:24

Jeszcze niedawno ogrodzenie panelowe otaczało przede wszystkim tereny przemysłowe i jako bezpieczne, mocne, trwałe i tanie nie miało sobie równych. Na posesjach prywatnych stawiano na rozwiązania cechujące się większą dekoracyjnością. Wraz ze zdobywającym coraz większą popularność minimalizmem w stylu życia, ogrodzenie panelowe stało się jednym z najbardziej topowych płotów stawianych wokół nowoczesnych domów.

← REKLAMA

Czym cechuje się ogrodzenie panelowe, że jest tak chętnie wybierane?

Płot panelowy ze względu na liczne zalety jest coraz częściej wybierany do grodzenia domów jednorodzinnych. Wykonany jest ze stalowych kratowanych prętów o różnej grubości i zagęszczeniu oczek. Wśród minimalistów największą popularność zdobywa ogrodzenie panelowe wykonane z przetłaczanych paneli 3D, ponieważ są one znacznie cieńsze niż proste 2D, lecz dzięki charakterystycznym przetłoczeniom w kształcie litery V, równie sztywne i wytrzymałe. Najważniejsze zalety ogrodzenia panelowego to:

- nowoczesny minimalistyczny design

Cienkie pręty ogrodzenia doskonale wpisują się w otoczenie, nie zasłaniając otaczającej przestrzeni i nie przytłaczając jej. Są nienachalne wizualnie, szczególnie te utrzymane w neutralnej lub harmonizującej z otoczeniem kolorystyce. Nie zacieniają działki i domu, dzięki czemu dociera do niego więcej światła, co może mieć znaczenie szczególnie na małych działkach.

- wysoka wytrzymałość i trwałość

Wykonane z ocynkowanej stali ogrodzenie panelowe jest dobrze zabezpieczone przed korozją. Często pokrywa się je także farbą poprzez malowanie proszkowe, które daje dodatkową warstwę zabezpieczającą przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Eksperci twierdzą, że taki płot zyskuje wytrzymałość na korozję nawet do kilkudziesięciu lat.

- bezproblemowy i szybki montaż

To duża zaleta płotu panelowego, który dzięki łatwej metodzie montażu i braku konieczności stawiania ciągłych fundamentów pod całą linią ogrodzenia, można postawić nawet w jeden dzień, w dodatku samodzielnie. Gotowe panele montuje się do słupków, używając obejm.

- przystępna cena

Ogrodzenie panelowe ze względu na swą filigranowość należy do najtańszych na rynku, co jest wielkim plusem przy ograniczonym budżecie i licznych zaletach płotu. Dodatkową korzyścią jest możliwość dokupienia w atrakcyjnych cenach bramy panelowej i furtki, które to zwykle stanowią niemały wydatek.

Co szczególnie czyni ogrodzenie panelowe atrakcyjnym?

Największą zaletą płotu panelowego jest jego uniwersalność. Pasuje do wszystkiego zarówno wizualnie, jak i pod względem montażu. Można go łączyć z innymi typami ogrodzeń, co czasem się stosuje, wybierając na ogrodzenie frontowe inny typ płotu, np. gabiony, które lepiej zabezpieczą przed hałasem. Ogrodzenie panelowe można też szybko odmienić, nadając mu charakter płotu pełnego, dzięki zastosowaniu taśmy ogrodzeniowej, czy maty. Jest ono również doskonałym stelażem dla pnących roślin, które nadadzą posesji wyjątkowego charakteru i zwiększą poczucie prywatności. Panele dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach.

Ogrodzenie panelowe to nie tylko modny i tani sposób na zabezpieczenie własnej posesji, ale również rodzaj płotu z wielkim potencjałem, który z każdym rokiem odkrywa się coraz bardziej, znajdując coraz szersze zastosowania na wykorzystanie paneli ogrodzeniowych. Warto z tego potencjału skorzystać.

WP, źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj