Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Najlepsze szkoły

Redakcja, 17.01.2014, 18:52

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Pierwsze Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie - najlepsze według rankingu dziennika "Rzeczpospolita" i miesięcznika "Perspektywy".

← REKLAMA

Dwie powiatowe szkoły wśród najlepszych: I L.O. oraz Technikum w Z.S. nr 1 w Dzierżoniowie znalazły się w czołówce najlepszych szkół w województwie dolnośląskim. Dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" po raz 16. ogłosiły ranking szkół ponadgimnazjalnych.

To prestiżowe zestawienie obejmuje 50 najlepszych liceów i techników na Dolnym Śląsku. Wśród liceów 15. miejsce zajęło I Liceum, natomiast wśród techników z całego województwa na 47. miejscu znalazło się Technikum nr 1.

W konkursie brane są pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, ich wyniki na maturze, a w przypadku techników dodatkowo wyniki egzaminu zawodowego.

Srebrna szkoła 2014
I LO im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie ma szczególny powód do radości. Otrzymało specjalne wyróżnienie dla najlepszych w Polsce "Srebrna szkoła 2014". Złote, srebrne i brązowe tarcze, będące potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia, zostały wprowadzone w tym roku przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" dla 500 najlepszych liceów ogólnokształcących i 300 najlepszych techników w kraju.

I LO w ogólnopolskim zestawieniu zajęło 217. pozycję na 2.291 analizowanych liceów. W ubiegłym roku szkoła zajmowała 236. miejsce.

- Ranking "Perspektyw" posługuje się kryteriami obiektywnymi i przejrzystymi, tym bardziej cieszy nas obecność wśród najlepszych liceów dolnośląskich i utrzymana punktowana pozycja w Polsce. Z radością myślimy o przyznanej nam Srebrnej Tarczy jako uznaniu dla jakości nauczania, na czym nam jako szkole zależy najbardziej - mówi Grażyna Bajsarowicz, dyrektor I LO w Dzierżoniowie.

- Miejsce w pierwszej 50 najlepszych techników na Dolnym Śląsku sprawia nam radość, ale jednocześnie stawia wyzwanie na przyszłość do poprawy uzyskiwanych wyników - komentuje Aleksander Koszela, dyrektor ZS nr 1 w Dzierżoniowie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj