Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Dzierżoniów / Interwencje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Miejski monitoring zdaje egzamin

Redakcja, 29.03.2016, 14:31

Od niedawna strażnicy miejscy podczas specjalnych nocnych dyżurów skupiają się na monitoringu i wraz z policją reagują na to, co widzi kilkanaście kamer. Taki monitoring Dzierżoniowa przynosi efekty.

← REKLAMA

- Specjalne dyżury prowadzimy najczęściej w nocy z soboty na niedzielę i w dni świąteczne. To odpowiedź na prośby mieszkańców, związane z zakłócaniem ciszy nocnej i na akty wandalizmu, do których najczęściej dochodzi właśnie w weekendy - mówi komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa Andrzej Mich.

Monitorowanie miasta pozwala na szybką reakcję policji. W kilku przypadkach od momentu niepożądanego zajścia, do pojawienia się na miejscu patrolu minęła zaledwie chwila.

- Nasze doświadczenie pozwala szybko określić ewentualne zagrożenie i jego stopień. Jeśli mamy najmniejsze podejrzenie, to reagujemy. W kilku przypadkach sprawcy, najczęściej są nimi awanturujący się nietrzeźwi, byli mocno zaskoczeni szybką reakcją służb - dodaje Andrzej Mich, podkreślając bardzo dobrą współpracę z dzierżoniowskimi policjantami.

Efektem świątecznego monitorowania nocnego życia Dzierżoniowa było kilka interwencji i związane z nimi zatrzymania.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj