Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / gmina Dzierżoniów

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Po alkoholu wprost do rowu

Redakcja, 26.09.2017, 00:46

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca, który stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu. 26-letni kierowca chryslera nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania.

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło w niedzielę 24 września br. około godziny 11:00 w Owieśnie (gm. Dzierżoniów). Patrol ruchu drogowego został skierowany do zdarzenia drogowego, gdzie samochód miał wpaść do rowu.

Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch mężczyzn oraz samochód chrysler voyager w rowie. Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec Bielawy kierował tym autem i w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przepust wodny.

Kierowca tłumaczył, że w poślizg wpadł z powodu złych warunków atmosferycznych. Prawdziwa przyczyna zdarzenia wyszła na jaw po zbadaniu jego stanu trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letek miał w organizmie aż 3,1 promila. Na domiar złego nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zostało mu ono zatrzymane za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym.

U drugiego z zatrzymanych badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,5 promila. W toku wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia okazało się, że ten 26-letni mieszkaniec Bielawy jest właścicielem chryslera. Oświadczył, że razem z kolegą pili alkohol, lecz wypił zbyt dużo. To spowodowało, ze zdecydował się dopuścił do prowadzenia po drodze publicznej swoim samochodem nietrzeźwego kierowcę bez uprawnień, a sam w momencie zdarzenia spał na tylnym siedzeniu.

Za tego typu przestępstwa i wkroczenia grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj