Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Historia

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Kiedyś kino "Piast", a teraz...

Redakcja, 08.08.2016, 16:38

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

A teraz niestety pustostan przy ul. Pocztowej w Dzierżoniowie, który niszczeje na naszych oczach. Tętniące życiem kino oraz kluby przeszły w zapomnienie. Piękny budynek już od wielu lat czeka na sprzedaż i zagospodarowanie.

← REKLAMA

Kino "Piast" było prawdopodobnie pierwszym stałym kinem wybudowanym na terenie Dzierżoniowa i największym do czasu uruchomienia kinotetaru "Zbyszek". Uwagę zwracała również nowoczesność konstrukcji tej budowli. I obiekt rzeczywiście jest bardzo piękny, choć niestety niszczeje.

W latach dziewięćdziesiątych dzierżoniowska młodzież bardzo licznie bawiła się w klubie, utworzonym właśnie w tym kinie. Odbywały się tu koncerty rockowe i muzyki ska.

W chwili obecnej leży w rękach prywatnych i od wielu lat wystawiony jest na sprzedaż. Właściciel zabezpieczył obiekt, wstawiając okna czy drzwi, choć piękny budynek niszczeje, zarastają go chwasty, a w jego bliskim sąsiedztwie urządzane są mocno zakrapiane "wieczorki".

Niejednemu z mieszkańców miasta, którzy pamiętają czasy świetności "Piasta", kręci się łza w oku ze względu na aktualny stan obiektu. Możemy jedynie trzymać kciuki, by budynek został szybko zakupiony i mądrze zagospodarowany.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj