Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Metallica na koncercie w Polsce – ciekawostki o albumie Hardwired...to Self-Destruct

Redakcja, 23.07.2019, 20:52

Od maja 2019 Metalllica występuje w europejskich miastach, kontynuując trasę promującą swój najnowszy krążek. Kolejnym przystankiem Worldwired Tour jest Polska. Kultowy zespół odwiedzi nasz kraj już 21 sierpnia. W oczekiwaniu na zbliżającą się dawkę mocnego brzmienia prezentujemy ciekawostki na temat płyty Hardwired...to Self-Destruct, z której utwory można będzie usłyszeć niebawem na PGE Narodowym.

← REKLAMA

Błyskawicznie sprzedane bilety na koncert - Metallica bije rekordy

Kupienie wejściówek na zbliżające się show w Warszawie w regularnej sprzedaży wymagało refleksu. Chociaż wolnych miejsc na stadionie było sporo, wyprzedały się ekspresowo, niewiele wolniej, niż stało się w przypadku ostatniej wizyty amerykańskiej grupy w Polsce. Wówczas zespół występował na znacznie mniejszej Tauron Arenie.

Bilety na Metallica możesz znaleźć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/metallica. Wejściówki dostępne są w bezpiecznej odsprzedaży, dlatego, jeśli nie udało Ci się zdobyć ich w regularnej sprzedaży, nie musisz rezygnować z udziału z jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń roku. Masz też szansę kupić bilety na wcześniejszy koncert Metalliki w Pradze.

Worldwired Tour - promocja najnowszej płyty legendy heavy metalu

Niezależnie od tego, czy posiadasz już wejściówkę i szykujesz się na niezapomniane przeżycia, czy też dopiero szukasz sposobu na zdobycie biletów, możesz podsycić swoje podekscytowanie, poznając kilka ciekawych faktów o krążku Hardwired...to Self-Destruct, wokół którego zorganizowano trwającą od 2017 roku ogólnoświatową trasę. W trakcie tournée Metallica zawitała do naszego kraju w kwietniu ubiegłego roku. W sierpniu weterani sceny ponownie zagrają przed polską publicznością, zachęceni ciepłym przyjęciem, jakie zgotowali im fani. Uczestnicy show będą mogli usłyszeć największe przeboje zespołu na żywo, a przede wszystkim koncertowe wykonania utworów z Hardwired...to Self-Destruct, najnowszego, dziesiątego albumu studyjnego Metalliki wydanego w listopadzie 2016.

Powrót po długiej przerwie

Płyta promowana w ramach Worldwired Tour jest pierwszym albumem studyjnym od 2008 roku, czyli od premiery krążka Death Magnetic. Grupa kontynuowała w nim powrót do thrashmetalowych korzeni. Wydanie krążka zakończyło najdłuższy okres w historii zespołu bez oficjalnego wydania albumu studyjnego. Płyta jest także pierwszą zrealizowaną przez niezależną wytwórnię Metalliki Blackened Recordings.

Produkcja krążka Hardwired...to Self-Destruct

Roberto Trujillo, obecny basista zespołu, pod koniec 2011 roku ogłosił, że grupa pracuje nad nowym materiałem. Poinformował, że zespół kontaktował się z Rickiem Rubinem, producentem płyty Death Magnetic z 2008 roku, a muzycy nie mogą doczekać się współpracy z nim. Zgodnie z zapewnieniami Trujillo, rokiem najintensywniejszych sesji nagraniowych okazał się 2012. Wiosną 2014 Metallica grała koncerty w ramach trasy Request Tour. Fani mogli głosować na utwory, które muzycy wykonają podczas występów na żywo, z wyjątkiem jednego - jego wybór zależał od decyzji grupy. Ostatnią piosenkę wybrała Metallica. Był nią utwór Lords of Summer, napisany specjalnie na potrzeby wydarzeń. Później piosenkę włączono do Deluxe Edition tworzonego albumu Hardwired...to Self-Destruct.

Wideo z pierwszego singla i promocja albumu

18 sierpnia 2016 roku Metallica opublikowała wideo do pierwszego singla z albumu, Hardwired. Grupa ogłosiła też nazwę i datę wydania płyty. Następnego dnia wystawiła go do przedpremierowego zamówienia. Przy każdym zakupie można było pobrać bezpłatną kopię singla. Hardwired...to Self-Destruct to pierwszy i jak dotąd jedyny album Metalliki, w przypadku którego do każdej piosenki na płycie zrealizowano teledysk. Tym samym krążek wyprzedził pod względem nakręconych wideoklipów Black Album z 1991 roku (5 teledysków).

Zagubione riffy i autorstwo piosenek

Hardwired...to Self-Destruct to drugi album Metalliki, do którego utworów nie pisał Kirk Hammet. Gitarzysta stracił to prawo ponownie (pierwszy raz zdarzył się w 1983 roku, w trakcie prac nad Kill 'Em All), dlatego że zgubił telefon zawierający wszystkie pomysły na riffy.

Utwory z dziesiątego albumu studyjnego słynnej amerykańskiej grupy można będzie usłyszeć w unikalnych aranżacjach już w sierpniu. Przygotowując zbliżający się koncert, Metallica z pewnością dopracuje wykonania kompozycji z Hardwired...to Self-Destruct tak, by wydarzenie na PGE Narodowym na długo zapadło w pamięć fanów znad Wisły.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj