Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Łagiewniki / Biznes i inwestycje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

45 tys. zł na granty oświatowe

Redakcja, 06.07.2016, 09:49

Powiatowe granty zasilą w II półroczu bieżącego roku 47 przedsięwzięć oświatowych. Na ten cel w budżecie powiatu zarezerwowano 45.000 zł. Do konkursu grantowego szkoły złożyły 54 wnioski, z których komisja odrzuciła siedem.

← REKLAMA

Szkoły powiatowe organizują wiele dodatkowych zajęć, dzięki którym młodzież rozwija uzdolnienia artystyczne, doskonali umiejętności sportowe i pogłębia zainteresowania w wybranych dziedzinach wiedzy. W bielawskim LO będą to turnieje piłki koszykowej i szachowy oraz konkurs matematyczno-sportowy.

Uczniowie II LO w Dzierżoniowie wyjadą na wykłady na wyższe uczenie. W bielawskim Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego odbędą się m.in. turnieje klas mundurowych i strzelecki oraz konkurs językowy. Zespół Szkół nr 1 w Dzierżoniowie zaproponuje uczniom z powiatu konkursy na dekoracje świąteczne i wiedzy o AIDS, a także plastyczno-fotograficzny. Będą też warsztaty z projektowania robotów.

Zespół Szkół nr 2 w Dzierżoniowie również zaprosi na powiatowe konkursy: aranżacji stołów wielkanocnych, plastyczny oraz "Wielcy Nieobecni", a dodatkowo szkoła poprowadzi warsztaty wypieku i dekoracji pierników i czekolad. W pieszyckim Zespole Szkół dla uczniów przygotowano kilka konkursów, ale największym przedsięwzięciem będzie polsko-niemiecka wymiana uczniów.

Nie mniej będzie się działo w Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych w Dzierżoniowie i Piławie Górnej. W Dzierżoniowie będą to głównie konkursy, a w Piławie Górnej m.in. impreza integracyjna i projekt "Kulturka", na który Starostwo przeznacza 2000 zł. Natomiast największy grant otrzyma I LO w Dzierżoniowie na projekt wspierania uzdolnień "Genialna Jedynka". Starostwo dołoży do projektu 2.500 zł. Szkoła zaproponuje też uczniom warsztaty radzenia sobie z trudnymi emocjami.

W 2016 roku na realizację grantów zaplanowano w budżecie Powiatu Dzierżoniowskiego 100.000 zł. W pierwszej edycji Zarząd Powiatu przyznał na realizację owych grantów 55.000 zł.

Fot. pixabay

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj