Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Niemcza

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Policjanci przechwycili narkotyki

Redakcja, 19.09.2017, 23:17

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy wpadli na trop sprawców przestępczości narkotykowej. Łącznie zatrzymano dwie osoby pod zarzutem posiadania środków odurzających. Śledczy zabezpieczyli blisko 300 porcji handlowych marihuany oraz 20 krzewów konopi. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

← REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali w czwartek 2 osoby podejrzane o tego typu czyny.

Do zatrzymania doszło po południu 14 września na terenie gminy Niemcza. Funkcjonariusze podejrzewali, że 27-latek może posiadać znaczne ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania znaleźli worki z suszem roślinnym. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczona substancja to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 220 porcji handlowych.

Drugi z zatrzymanych, 53-letni mężczyzna w przydomowym ogrodzie uprawiał 20 krzewów konopi. Zatrzymany przyznał, że zasadził je kilka miesięcy wcześniej i dbał o nie, podlewając regularnie oraz wzmacniał preparatami. W toku przeszukania policjanci dodatkowo zabezpieczyli susz. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie 65 porcji handlowych.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania oraz uprawy konopi indyjskich. Zatrzymanym grozi teraz nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, ich przeznaczenie oraz skalę procederu.

Fot. Redakcja Dz-ow.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj