Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego

Redakcja, 17.02.2015, 07:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, w skład którego wchodzą gminy: Bielawa, gmina wiejska Dzierżoniów, gmina wiejska Nowa Ruda, Pieszyce, Stoszowice oraz Walim po raz kolejny podejmuje działania przyczyniające się do rozwoju turystycznego obszaru Gór Sowich. Wspólnie z Nadleśnictwami: Świdnica, Jugów oraz Bardo Śląskie, STGGS wytyczyło 5 tras na których można uprawiać narciarstwo biegowe.

← REKLAMA

Teren został oznakowany według obowiązujących zasad PTTK, wyposażony w tabliczki informujące o kolorze trasy a także duże tablice informacyjne na których prezentujemy przebieg tras, ich długość, poziom oraz przewyższenia.

W sezonie 2014/2015 Sowiogórskie Trasy Do Narciarstwa Biegowego będą "bogatsze" o przebieralnie dla narciarzy. Miejsca te, zlokalizowane są w budynku tzw. "Akwarium" na Przełęczy Jugowskiej oraz w Ośrodku Wypoczynkowym "Rzeczka" na Przełęczy Sokolej. Mamy zapewnienie od właścicieli obiektów, że w obu lokalizacjach zostaną umieszczone również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Dodatkowym pozytywnym elementem są także duże parkingi oraz możliwość skorzystania z usług gastronomicznych, noclegowych oraz ciepłej wody.

Dzięki współpracy z właścicielem kompleksu "Jugów Park", na Przełęczy Jugowskiej pojawiła się obrotowa kamera, która poprzez stronę internetową Stowarzyszenia przekazuje aktualny obraz z tej lokalizacji. Czynimy również starania aby w przyszłości zamontować tam niewielką stację meteo.

Poniżej prezentujemy firmy, które mają dbać o stan tras narciarskich, których mapy można pobrać w formacie pdf., oraz obejrzeć w fotogalerii.

W wyniku przeprowadzonego postępowania ofertowego, które miało na celu wybór "operatora" Tras, wyłonione zostały następujące firmy:

 • "Eureka" Jacek Mikołajczak z Niedźwiedzicy, kontakt: Ośrodek Wypoczynkowy Rzeczka, Jacek Mikołajczak,
  Trasa:
  "Sowa", "Lis", "Niedźwiedź" + dojazdówka od Przełęczy Sokolej do Schroniska "Sowa"
 • Spółka "Przełęcz Sokola" sp. z o.o. z Ludwikowic Kłodzkich, kontakt: Stacja Narciarska Przełęcz Sokola, Piotr Polak,
  Trasa:
  "Nietoperz"
 • Firma P.H.U. "Kaczmarek" Jan Kaczmarek, kontakt: Grzegorz Kaczmarek,
  Trasa:
  "9 Buków"

(pobierz trasę: Salamandra)

Trasy będą utrzymywane przez STGGS w terminie od 19.12.2014 do 23.03.2015 roku. Ratrakowanie i położenie śladu będzie wykonywane przynajmniej 2 razy w tygodniu (poniedziałek, piątek), ale także wtedy gdy warunki pogodowe będą nas do tego zmuszały np. po intensywnych opadach śniegu.

Wszelkich informacji udziela Biuro STGGS znajdujące się w:

 • Bielawskim Inkubatorze Przedsiębiorczości,
 • ul. Wolności 24, 58-260 Bielawa,
 • tel. 74-645-22-88, fax. 74-645-33-88,
 • e-mail: inkubator@barl-bielawa.pl,
 • kontakt: Ireneusz Rogalski

Najbardziej aktualne informacje o stanie tras będą przekazywane przez profil Stowarzyszenia na Facebook - u oraz z lekkim opóźnieniem będą ukazywać się także na stronie internetowej STGGS w zakładce "Turystyka aktywna" - "Sowiogórskie Trasy do Narciarstwa Biegowego" - "Sezon 2014/2015".

Na powyższej stronie można także zobacz mapy z trasami oraz pobrać plik .kml i gpx. z ich przebiegiem.

Opinie od Państwa dotyczące utrzymania Sowiogórskich Tras Do Narciarstwa Biegowego prosimy przekazywać bezpośrednio do biura Stowarzyszenia telefoniczne lub przez e-mail lub profil na FB.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

 • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj