Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zaginęli, czy sami odeszli?!

Redakcja, 21.10.2015, 17:43

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie obecnie poszukuje 3 osoby zgłoszone jako zaginione. Dwoje z nich policja poszukuje od ponad 10 lat, trzeci zaginął przed rokiem. Na przykładach tych osób można zastanowić się, a co jeśli zaginiony po prostu dobrowolnie, bez słowa odszedł? Poszukiwany przez bliskich i policję, może nie chcieć być odnaleziony.

← REKLAMA

Podinsp. Mariusz Furgała KPP Dzierżoniów:

Policja podejmuje poszukiwanie osoby zaginionej po otrzymaniu informacji o jej zaginięciu. Dużą wagę przywiązuje do poszukiwań osób, które ze względu na stan zdrowia lub wiek (małe dzieci, osoby starsze i nieporadne) mogą stać się ofiarami przestępstw. W takich przypadkach policyjne działania prowadzone są niezwłocznie i w zakresie zmierzającym do szybkiego odnalezienia osoby.

Większość osób zaginionych udaje się odnaleźć w pierwszych dniach i tygodniach od zgłoszenia zniknięcia.

Niektóre postępowania trwają jednak latami, a każdy kolejny rok poszukiwań sprawia, że szanse na odnalezienie danej osoby maleją. Przykładem jest historia zaginięcia:

 • Zbigniewa Putyry, mieszkańca Dzierżoniowa. Jest poszukiwany już od dziesięciu lat, a ostatni raz widziany był na terenie Włoch w Latinie koło Rzymu. Gdy zaginął miał 46 lat.

O rok dłużej poszukiwany jest:

 • Piotr Wyrembak mieszkaniec Łagiewnik. 12 stycznia 2004 r. wówczas jako 19-latek z nieznanych przyczyn opuścił miejsce zamieszkania pozostawiając list pożegnalny.

Brak jest również informacji o losie:

 • Bogdana Ambrożaka z Mościska. Mężczyzna ten w 2014 roku przebywał na terenie Republiki Czeskiej, gdzie pracował. Ostatni raz kontaktował się telefonicznie z matką w sierpniu 2014 roku. Do chwili obecnej rodzina zaginionego nie ma z nim żadnego kontaktu.

Policja wraz z rodzinami zaginionych apeluje do wszystkich osób, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionych lub posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące ich miejsca pobytu o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numer telefonu 74-832-22-14 lub na alarmowy Policji 997.

 • Znikają!

  Redakcja, 21.10.2015, 17:43

  Fotogaleria zawiera 4 zdjęcia
  4

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

 • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj