Dzierżoniów

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Pieszyce

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Świętowali Dzień Inwalidy

Redakcja, 26.05.2016, 14:28

Wzorem ubiegłych lat, Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pieszycach zorganizował obchody Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

← REKLAMA

Dzień Inwalidy ma blisko sześćdziesięcioletnią tradycję, a za jego główny cel uważa się uświadomienie wszystkim ludziom zdrowym, jak niewielka granica dzieli świat osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Organizatorzy obchodów walczą ze stereotypami na temat osób chorych, pokazując tym samym, że są oni pełnosprawnymi obywatelami.

- Bardzo się cieszę, że Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pieszycach, pan Edward Szatkowski zawsze pamięta o osobach starszych i niepełnosprawnych organizując kolejną w tym roku zabawę - mówi Dorota Konieczna - Enozel - burmistrz Pieszyc. - Życzę Państwu dużo słońca w ten wiosenny dzień i jeszcze więcej zdrowia.

Dzięki ludziom zrzeszonym w pieszyckim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów możemy sobie uświadomić, że zarówno osoby starsze, a także niepełnosprawne często są młode duchem, pełne życia i wiecznie radosne. To właśnie ci ludzie są przykładem dla pozostałych, gdyż dzięki swojej werwie, pokazują, że nie warto rezygnować ze swoich pasji i spotkań z innymi osobami.

Podczas spotkania w siedzibie PZERiI wystąpiły przedszkolaki oraz pierwszoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pieszycach. Dzieci zaśpiewały radosne piosenki, a także pokazały układ choreograficzny przygotowany specjalnie na tę okazję.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Dz-ow.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Dz-ow.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Dz-ow.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Dz-ow.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@dz-ow.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Dz-ow.pl
zamknij
okanuluj